Білорусь вночі: вибори, сутички, поранені,…(ВІДЕО)

У Білорусі тільки-тільки тимчасово заспокоїлися найсерйозніші зіткнення з часів 90-х. За даними офіційних екзитполів, на виборах переміг діючий президент Олександр Лукашенко, який набрав 79,7% голосів виборців, а опозиціонерка Світлана Тихановскька отримала 6,8%. Явка склала 84,05%. Одразу з цим в інтернеті з’явилися фотографії результатів підрахунку голосів з виборчих комісій. На них впевнено перемагає Тихановська

 

Тож чесність місцевих виборчих комісій білоруси ставлять під сумнів. От наприклад отут з вікна ділянки №17 Радянського району Мінська хтось спускається з мішком повним невідомих папірців (бюлетні?). Цього когось стереже поліцейський.

 

Українські та західні ЗМІ просто пасли задніх на тлі того, як пропагандистська машина РФ ретранслювала події, супроводжуючи їх своїми наративами. Провідні російські Telegram-канали і політики розгойдували ситуацію, намагаючись  показати Росію єдиною альтернативою, на яку міг би спертися Лукашенко.

 

Відразу після закриття виборчих дільниць на вулицях Мінська та інших міст почали збиратися люди.

 

Закінчилося сутичками. Анонімні телеграм-канали говорять про як мінімум одного загиблого і чотирьох поранених.

 

До ночі бійцям ОМОНу і внутрішніх військ вдалося витіснити основну масу учасників протесту з центру, почалися точкові затримання.

 

Проте вперше за довгий час на резинові кулі, водомети та сльозогінний газ білоруси почали відповідати кулаками.

 

Стычки с ОМОНом в центре Минска вечером 9 августа

Жесткие стычки с ОМОНом в центре Минска. Люди толпой пытаются отбиваться от силовиков.

Опубликовано Белорусский портал TUT.BY Воскресенье, 9 августа 2020 г.

 

 

Бійки ставали все більш жорсткими. Скільки людей на вулицях – досі невідомо. Хтось говорить, що всього по Білорусі вийшли сотні тисяч – хтось говорить, що десятки.

 

Єдине що відомо достовірно, так це те, що попри вимкнення Інтернету, яке вчинила влада, серед білоруських запитів у топі пошуковиків несподівано виник коктейль-молотова.

 

Поки що офіційної реакції української влади на протести немає. І, саме собою, в Україні у різних колах досі триває дискусія – бути за Лукашенка чи проти. Адже головне для українців – не режим у Білорусі, а власна політична стабільність. І ще більше питання, наскільки проросійськими можуть бути самі опозиціонери.

 

Нагадаємо

«Скрєпи» поступилися «фінансовому розрахунку»: російські окупанти в Севастополі відправили на металобрухт корабель, який брав участь в обороні Севастополя в роки Другої Світової війни