Біля російських кордонів з’явилася ще одна авіабаза НАТО

НАТО створило вже третю авіабазу базу на території країн Балтійського регіону. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, для цього спеціалісти військового альянсу провели модернізацію та сертифікацію військового аеродрому Лієлварде в Латвії. Відтепер об’єкт функціонує в повному масштабі.“”Тепер союзні ВПС НАТО мають доступ до ще одного модернізованого військового аеродрому в регіоні Балтики. Аеродром Лієлварде здатний приймати союзні літаки в будь-який час доби і в будь-яких погодних умовах”, – повідомили у НАТО.  Изображение

UH-60 1-ї бригади бойової авіації 101-ї повітрянодесантної бригади США на авіабазі Лієлварде влітку 2020 року.

 

Авіабаза була збудована у 70-х роках минулого сторіччя радянськими військовими. Вона розташована на південному сході від Риги і у той час була  однією з найбільших у Прибалтиці. Відтепер винищувачі НАТО, які здійснюють патрулювання в регіоні Балтики, зможуть використовувати аеродром як запасний злітно-посадковий майданчик. Це буде відбуватися у тому випадку, коли у разі неможливості використання авіабаз в Емарі в Естонії і Шяуляй в Литві винищувачі будуть направлятися в Лієлварде в Латвії. 

 

Найближчим часом на латвійський аеродром вже планують прибути датські винищувачі F-16 для здійснення на ротаційній основі натовського патрулювання в прибалтійському регіоні.

 

У НАТО наголосили, що авіабаза в Лієлварде в Латвії матиме велике значення для передового розміщення сил альянсу на його східному фланзі.

 

На авіабазі крім винищувачів будуть також розміщуватися військово-транспортні літаки і далекі безпілотні літальні апарати.

 

Нагадуємо: