Азербайджан облаштовує відвойовані території

  Після відновлення контролю над територіями, прилеглими до території Ірану, Азербайджан відновив ще чотири прикордонні застави. Відкриття цих прикордонних застав відбулося на території Джабраільського і Зангіланського районів. Про це повідомляють ЗМІ Азербайджану.

 

 У тій самий час Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян направив листа на Росію Володимиру Путіну з проханням допомоги.

 

 “Прем’єр звернувся до президента РФ для негайного проведення консультацій з метою визначення роду і розміру допомоги, яку РФ може надати Республіці Вірменія для забезпечення її безпеки, ґрунтуючись на союзницьких відносинах між Вірменією і Росією і статтею 2” Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу від 29 серпня 1997 року “, – йдеться в повідомленні  МЗС Вірменії, передає УНІАН.

 

Молдавия получила статус наблюдателя в Евразийском союзе - Газета.Ru

 Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, за умови, коли  зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії.

 

Про це заявили в МЗС Росії у відповідь на лист прем’єра Вірменії Ніколи Пашиняна президенту РФ Володимиру Путіну, передає УНН.


 “Підтверджуємо прихильність Російської Федерації союзницьким зобов’язанням стосовно Республіки Вірменія, в тому числі що випливають з Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Республікою Вірменія від 29 серпня 1997р.”, — зазначили в МЗС Росії.


 У відомстві нагадали, що ряд статей цього договору передбачає конкретні дії в разі виникнення загрози збройного нападу або акту агресії відносно території один одного.


 “Відповідно до Договору Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії. Знову закликаємо сторони нагірно-карабахського конфлікту до негайного припинення вогню, деескалації напруженості і поверненню до субстантивним переговорів з метою досягнення мирного врегулювання на основі базових принципів в руслі домовленостей, досягнутих міністрами закордонних справ Російської Федерації, Азербайджанської Республіки та Республіки Вірменія в Москві 10 жовтня”, — підсумували в міністерстві закордонних справ РФії.

 

Азербайджан - Армения. Украина выбор сделала.: matsam — LiveJournal

 Офіційний Баку поки ніяк не відреагував на це звернення Єревана до Москви. Хоча напередодні глави МЗС Азербайджану та Вірменії після шестигодинних переговорів домовилися не стріляти по цивільному населенню. 

 

Нагадуємо: