Американці підбирають варіанти покарання Москви за її кібератаку проти США

Команда Байдена розмірковує над варіантами покарання Москви за  кібератаку проти США, включаючи фінансові заходи й кіберудари по російській інформаційній інфраструктурі.

 

Джо Байден заявив напередодні, що не бачить ніяких доказів того, що ситуація після масової кібератаки на Сполучені Штати знаходиться під контролем. Він також попередив, що цей кібернапад не залишиться без відповіді після його вступу на посаду глави держави 20 січня 2021 року. Байден звинуватив Трампа в тому, що той не забезпечив захист країни від російських кібератак.

 

В результаті російської кібератаки, виявленої минулого тижня, постраждали як мінімум півдюжини урядових агентств, а тисячі американських компаній виявилися незахищеними перед таким нападом. Держсекретар Майк Помпео заявив, що ця кібератака була здійснена саме Росією.

 

Читайте також:

Інформагенство Рейтер, з посиланням на свої джерела, повідомляє, що за зломи інфраструктури і кіберудари по США команда Байдена опрацьовує можливу відповідь по цілям в Росії.

 

«Питання про завдані збитки ще належить вирішити. Ми повинні дуже уважно вивчити природу злому, наскільки він великий і яких збитків завдав », – сказав Байден.

 

Група республіканців в палаті представників конгресу США, не чекаючи інагурації Джо Байдена, виступила з пропозицією різко посилити санкції проти Росії. Чинний режим санкцій недостатній для того, щоб стримати Кремль, який завдає «шкоди американським інтересам і підриваєдемократичний порядок – від Лівії до Сирії, від Ірану до України і Солсбері в Англії, від Середземного до Південно-Китайського моря», – говориться в доповіді про зовнішні загрози для США, який підготував Комітет досліджень республіканської партії.

 

У документі, витяги з якого наводить The Washington Examiner, представник від Луїзіани Майк Джонсон та обраний від Південної Кароліни Джо Вілсон закликають оголосити Росію державою-спонсором тероризму. Серед іншого США звинувачує владу Росії в підтримці угрупування «Русскоє імпєрскоє двіженіє», яке в квітні 2020 року був включено Держдепом США в список терористичний організацій.

 

Читайте також:

В доповіді говориться, що США потрібно домагатися відключення Росії від системи міжнародних міжбанківських розрахунків SWIFT, при необхідності наклавши санкції на саму організацію до тих пір, поки вона не виключить Росію зі складу своїх членів.

 

Крім того,  автори доповіді пропонують ввести максимально можливий рівень санкцій проти Зовнішекономбанку, який виступає агентом уряду Росії за операціями з зовнішнім боргом і валютними резервами. ВЕБ, по ідеї конгресменів, слід помістити в SDN-list – «чорний список» американського Мінфіну, який забороняє будь-які операції і де-факто блокує можливість проводити доларові розрахунки.

 

Пакет слід доповнити вторинними санкціями проти компаній, які співпрацюють з Росією в реалізації нафтогазових проектів, говориться в доповіді. Млва йде про те, щоб штрафні сканкції були пов’язані з забороною на поставки обладнання,  і діяли не тільки по відношенню до російських держкорпорацій, але й поширювалися б на весь ланцюжок “можливих” посередників.

 

Нагадуємо: