Китай успішно краде інформацію в розвідки США

Американська розвідка почала помічати тривожну картину: секретні співробітники ЦРУ, які літали в країни Африки і Європи для секретної роботи, швидко і успішно виявлялися китайською розвідкою. Про це пише тижневик “Foreign Policy”.

 

У ЦРУ припустили, що витік був заснований на крадіжці величезних масивів конфіденційної особистої інформації. Китай став одним з провідних збирачів великих обсягів персональних даних по всьому світу, використовуючи як незаконні, так і легальні засоби.

 

У 2010 році китайські чиновники були в люті. Вони виявили, що ЦРУ систематично проникає в їх уряд протягом багатьох років. Гнів Пекіна був викликаний не тільки проникненням ЦРУ, а й тим, що воно викрило ступінь корупції в Китаї.

 

У новому багатому Китаї 2000-х брудні гроші текли вільно. Чиновника, який не брав участі в корупції, колеги вважали дурнем або ризиковою людиною. Керівництво Китаю усвідомило, що безконтрольна корупція була не тільки загрозою для партії всередині країни, а й серйозною контррозвідувальною загрозою, що відкриває вікно для ворожих розвідувальних служб, таких як ЦРУ.

 

Витік інформації від Сноудена в 2013 році, який виявив глибоке проникнення АНБ на китайські сервери також стривожив китайських чиновників, які тільки почали розуміти, як інтернет і технології були використані проти них.

 

Струс між 2010 і 2012 роками дала Пекіну стимул створити інфраструктуру, необхідну для обробки даних. Китайські спецслужби перейшли від простої крадіжки великих масивів даних до швидкого просівання інформації з них.

 

Ці нові можливості зробили успішним злом Китаєм американського Управління по персоналу. В результаті китайські хакери вкрали докладні, часто дуже конфіденційні дані 21,5 мільйона нинішніх і колишніх американських чиновників, їх подружжя та здобувачів роботи, включаючи медичні, резидентські, трудові та фінансові дані.

 

Нагадаємо: