Американські стратегічні бомбардувальники B-52 знову навідалися в небо України.

За даними сервісів моніторингу повітряного руху 14 вересня 2020 року літаки з позивними KAG011 (60-0005) та KAG013 (60-0007) залетіли з Польщі в повітряний простір України над Львівською областю.

Це вже другий візит у цьому місці.

Нагадаємо, що 04 вересня 2020 року над територією України вже летіли стратегічні бомбардувальники B-52. Тоді вони долетіли до Мелітополя та трохи покружляли  в небі Запорізької і Херсонської областей, які межують з тимчасово окупованим рашистами Кримським півостровом та окупованими територіями Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

А вперше американські бомбардувальники B-52 прибули в Україну в 1994 році на 50-ту річницю святкування операції “Frantic”. Тоді на аеродром під Миргородом (Полтавська область) приземлилися три літаки ВПС США — два стратегічних бомбардувальники B-1B і B-52 та літак-заправник КС-10.

У росіян від таких візитів «підгорає»… Російські ЗМІ пишуть, що 04 вересня 2020 року  три американські B-52 вилетіли з авіабази «Ферфорд» в Великобританії та попрямували в Україну. Південно-західною точкою патрулювання було місто Генічеськ, що знаходиться в 30 км від окупованого ними Криму, а північно-східною – місто Мелітополь, розташований в 180 км від захоплених рашистами територій Донбасу. У цей же самий час на південь і на захід від Криму проводили розвідку два американських літака Boeing RC-135. Російські ЗМІ оцінили «візит» американських стратегічних бомбардувальників у повітряний простір України на початку вересня, як демонстрацію сили.