Американські патрульні катери застрягли в Мармуровому морі

  Вантажний корабель Ocean Grand, завантажений двома американськими патрульними катерами класу Island, призначеними для України, вранці, пройшовши протоку Дарданелли, раптом, зупинився в Мармуровому морі.  Про це повідомило  РБК-Україна з посиланням на Reuters.

 

Американські патрульні катери наближаються до України

  Американський суховантаж Ocean Grand, 08 листопада 2021 року вийшов з американського порту Норфолк із українськими катерами «Сміла» та «Фастів», розміщеними на верхній палубі. 15 листопада 2021 року він пройшов Гібралтарську протоку.

 

  Пройшовши протоку Дарданелли з незрозумілої причини, 20 листопада 2021 року,  о 20:00 він застопорив хід за 100 км від протоки Босфор, яка з’єднує Мармурове море з Чорним. Більше 16 години Ocean Grand барражує в Мармуровому морі на швидкості один вузол, повідомляє Dumskaya.

 

  За попередньою інформацією суховантажне судно мало прийти до Одеси 22 листопада 2021 року. Можливо, через загрозу провокацій з боку країни-агресора, Ocean Grand очікує на супровід одного з кораблів НАТО.

 

  Нові катери Island є частиною американського пакету заходів безпеки для України, вартість якого перевищує 2,5 мільярда доларів. Українські моряки вже пройшли підготовку за розширеною програмою на кораблях в США. Така підтримка з боку США триває з 2014 року.