Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну заплановано на кінець січня – початок лютого 2022 року – Кирило Буданов

  Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну Кремль запланував на кінець січня – початок лютого 2022 року. Про це розповів керівник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов в інтерв’ю виданню Military Times.

 

  Москва сконцентрувала біля українського кордону понад 92000 військових. У поєднанні з наявною військовою технікою це є не що інше, як підготовка до великої військової операції, активну фазу якої у Кремлі запланували на кінець січня – початок лютого 2022 року.

 

Керівник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов заявив:

“Повномасштабна атака Росії проти України запланована на кінець січня або початок лютого 2022 року. Вона, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, десантно-штурмові операції на сході, висадки десанту в Одесі та Маріуполі та вторгнення меншого масштабу з боку Білорусі”,

 

  Буданов наголосив, що масштабні російські військові навчання “Захід-21”, проведені раніше цього року, довели, наприклад, що РФ може одночасно перекинути до 3500 десантників та військовослужбовців спеціальних операцій.

 

   Як підкреслив очільник ГУР, наразі Росія нарощує чисельність військ та систем озброєння в окупованому Криму, розміщуючи, зокрема, системи балістичних ракет малої дальності “Іскандер” та інші види зброї в інших місцях поблизу кордону.

 

Кирило Буданов:

“Атака, яку готує Росія,буде набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше в конфлікті, що почався в 2014 році, в результаті якого було вбито близько 14 000 українців”

 

  Керівник Головного управління розвідки МО України зазначив, що навіть суворі погодні умови у січні-лютому ніяк не стануть на заваді повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

 

  Про плани Кремля напасти взимку на Україну попереджають і представники американської розвідки. Звертаючись до союзників по НАТО вони наголошують, що вже лишилося обмаль часу, щоб перешкодити Росії здійснити повномасштабне військове вторгнення в Україну. США наголошують на терміновій співпраці європейських країни зі Сполученими Штатами з метою негайної розробки пакету економічних та військових заходів для стримування агресії Москви, повідомляє The New York Times.

 

Ситуація на кордоні України і РФії залишається напруженою, але ознак повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в українському уряди поки не бачать.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю “Радіо Свобода” заявив:

“Переміщення значних Збройних сил на території Росії недалеко від українського кордону існують. Це підтверджують і іноземні партнери і всі спецслужби. На сьогодні ситуація напружена, але ознак наступу ми не бачимо… Щодо активізації або не активізації військових дій, це вже питання наших військових і розвідки, і ми ці питання контролюємо”