Активіст Святослав Літинський може стати «мовним омбудсменом»

У Міністерстві культури визначилися з кандидатом на посаду уповноваженого із захисту державної мови в Україні. Ним став активіст Святослав Літинський

Кандидатуру Святослава Літинського подано на розгляд Кабінету Міністрів, передає Цензор.НЕТ з посиланням на “5 канал”.

Святослав Літинський відомий за численними позовами до суду проти різних компаній, які не виконують вимоги закону про мову. Наприклад, якщо не було української інструкції або на комп’ютері неможливо було набирати український текст. Ще одна скарга стосувалася спілкування російською мовою міністра внутрішніх справ. Святослав Літинський в цих позовах вимагав дотримання українського закону про мову.

У коментарі “5 каналу” Літинський запевнив: його попередниця – Тетяна Монахова – “не мала достатньо досвіду в мовних питаннях, а ще не була поінформована у правозахисній діяльності”.

“Міністерство культури поговорити з усіма кандидатами на базі документів і прийняло рішення, щоб мене рекомендували серед цих трьох осіб в Кабмін. Найважливіше – це утворити секретаріат, тобто це як би безпосередньо орган, який забезпечує функціонування уповноваженого. А далі є закон, який вимагає, щоб уповноважений першим подавав у Кабмін і разом з Кабміном брав участь в опрацюванні рішень щодо державної мови, щоб забезпечував розгляд звернень громадян щодо порушень державної мови “, – заявив Святослав Літинський, кандидат на посаду Уповноваженого із захисту державної мови.

Посада мовного омбудсмена передбачена законом про мову. Уповноважений повинен стежити за дотриманням вимог закону, реагувати на дії або бездіяльність посадових осіб щодо державної мови і складати на них протоколи до правоохоронних органів.

В кінці квітня Тетяна Монахова написала заяву про звільнення за власним бажанням. За її словами, за шість місяців з дати призначення жодного разу не отримувала заробітну плату, оскільки так і не був створений секретаріат мовного омбудсмена.