85 доба активної фази війни Росії проти України

  Триває 85 доба героїчного протистояння російському воєнному вторгненню. Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні. Основні зусилля рашисти зосередили на Донецькому напрямку.

 

  Район Слов’янська.  Ворог намагається покращити тактичне положення. За підтримки артилерії вів бойові дії в районі населеного пункту Велика Комишуваха, успіху не має, на окремих ділянках зазнав значних втрат та був змушений відійти на раніше зайняті позиції.

 

   Район Лимана. Противник обстрілює цивільну інфраструктуру, завдавав ракетних ударів та намагався закріпитись на раніше зайнятих позиціях. Застосував оперативно-тактичну і армійську авіацію з метою руйнування цивільних об’єктів в районах населених пунктів Лоскутівка, Катеринівка, Новомихайлівка та Оріхове.  В районі Сєвєродонецька. Російські окупанти вели наступ та здійснювали штурмові дії в районі населеного пункту Устинівка, успіху не мали.  Район Бахмута. Противник вів наступальні дії з метою покращення тактичного положення. Намагався вести штурмові дії в районі населеного пункту Золоте-4, успіху не мав.


 Неподалік Авдіївськи ворог вів наступальні дії в районі населеного пункту Юр’ївка, зазнав втрат та відступив. За результатами штурмових дій в районах населених пунктів Новокалинове та Первомайське успіху не мав.


В районі Курахового. Рашисти безуспішно вели наступ біля населеного пункту Новомихайлівка.

 

  За відсутністю мобілізаційного ресурсу на тимчасово окупованих територіях Донецької області окупаційне рашистське військове командування планує залучити до бойових дій студентів вищих навчальних закладів освіти.

 

  На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних бойових дій не проводив. Вогнем реактивної та ствольної артилерії і мінометів нищив інфраструктуру та мирні помешкання в районах населених пунктів Гуляйпільське, Новоданилівка, Малинівка та Гуляйполе. За наявною інформацією, в районі населеного пункту Олександрівка, з метою поповнення втрат 107 стрілецького батальйону, які склали понад 50%, з Харківського напрямку перекинули 260 військовослужбовців.

 

Мелітополь. Партизани висадили в повітря бронепоїзд окупантів у Мелітополі. За інформацією джерел, вибухівка була встановлена на рейках і здетонувала під вагоном із особовим складом.

  

  На Волинському та Поліському напрямках ситуація залишається без суттєвих змін. Зберігається загроза завдання з території Республіки Білорусь ракетно-бомбових ударів по об’єктах цивільної та військової інфраструктури на території України.

 

    На Південнобузькому напрямку  загарбники активних бойових дій не проводили. Основні зусилля зосереджують на утриманні зайнятих рубежів. Ворог здійснював обстріли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Лимани, Пришиб, Трудолюбівка та Нововоронцовка.

 

Кримський півострів.  Росія оголосила в Криму мобілізацію колишніх українських військових, які зрадили Україну в 2014 році. Незважаючи на те, що прихована мобілізація на території РФії з тріском провалилася, рашисти ресурс залучення нових солдатів. На Бесарабському напрямку суттєвих змін не зафіксовано.

 

На Сіверському напрямку підрозділи противника продовжують обладнання додаткових вогневих позиції та захисних споруд у прикордонних районах Брянської та Курської областей.


  Із артилерії та мінометів ворог здійснив обстріли населених пунктів у Чернігівській та Сумській областях, завдав ракетного удару по населеному пункту Десна. Продовжує спроби ведення повітряної розвідки за допомоги БпЛА на зазначеному напрямку.  На Харківському напрямку основні зусилля окупантів зосереджувалися на утриманні зайнятих рубежів, проведенні контратак з метою відновлення втрачених позицій. Відзначається задіяння противником диверсійно-розвідувальних груп.