74 доба: оперативна інформація на ранок 08.05.2022

  Розпочалась 74 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Пресслужба Генштабу ЗСУ повідомляє, що рашисти продовжують наступ у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської, Херсонської областей та утримання захопленого сухопутного коридору між РФією та окупованим Кримським півостровом.


  На Слобожанському напрямку противник зосередив основні зусилля на недопущенні подальшого просування українських військ у бік державного рсійсько-українського кордону на північ та північний схід від Харкова. Рашисти, не маючи змоги дістати до Харкова, здійснили артилерійські обстріли населених пунктів Прудянка, Слатино, Циркуни. Для посилення оборони в районі населеного пункту Козача Лопань російські окупанти здійснили інженерне обладнання своїх нових позицій.

 

  На Ізюмському напрямку противник зосередив зусилля на підготовці до продовження наступу на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. З метою посилення угруповання з території РФії ворог передислокував у ці райони 2 батальйонні тактичні групи зі складу 35-ої загальновійськової армії та здійснював артилерійські обстріли позицій підрозділів ЗСУ. Для уточнення положення наших військ ворог продовжував ведення повітряної розвідки у районах населених пунктів Ізюм та Кам’янка.


  На Донецькому напрямку угруповання окупаційних військ продовжує наступальні дії.


 На Курахівському напрямку за підтримки артилерії ворог намагається відновити наступальні дії у напрямку населеного пункту Новомихайлівка.


  На Лиманському напрямку в результаті штурмових дій противник захопив північну околицю н.п.Шандриголове.

 

  Маріуполь. Рашисти продовжують блокувати наші підрозділи у районі заводу “Азовсталь”. За підтримки вогню артилерії та танків проводить штурмові дії.


На Південнобузькому та Таврійському напрямках угрупування військ російських окупантів за підтримки авіації завдає ударів по військовим та цивільним об’єктам, проводить перегрупування і посилення підрозділів, нарощує систему вогневого ураження та матеріально-технічного забезпечення.


На Криворізькому напрямку з метою виявлення позицій підрозділів ЗСУ противник застосовував БпЛА “Орлан-10ˮ.


На Бессарабському напрямку обстановка залишається напруженою. Збройні формування маріонеткової ПМР та підрозділи оперативної групи російських військ перебувають у бойовій готовності “Повна”.


Кораблі Чорноморського флоту РФії в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки.