Триває 73 доба повномасштабного вторгнення

  Генштаб ЗСУ оприлюднив оперативну інформація 73 доби повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на 18:00 07.05.2022р.

 

На Слобожанському напрямку противник основні зусилля зосередив на недопущенні подальшого просування наших військ у напрямку державного кордону України. Посилив угруповання військ 20-ї загальновійськової армії та 1-ї танкової армії Західного військового округу за рахунок підрозділів резерву. Здійснював обстріли із застосуванням артилерії в районах населених пунктів Прудянка, Слатине.

 

   В результаті наступу підрозділів Збройних Сил України ворог втратив контроль над населеним пунктом Циркуни. Противник намагався вести наступ у напрямку н.п. Вірнопілля, але успіху не досяг, зазнав втрат та відійшов. На думку аналітиків з ASPI Cyber ​​Policy, останніми днями російські окупанти відійшли зі значної території на захід від річки Донець, підірвавши за собою мости. 

 

  Аналітики з ASPI Cyber ​​Policy, спираючись на супутникові знімки стверджують, що в стверджують в районі Ізюму українські сили форсували річку Донець і розвивають наступ. Російські сили навколо Ізюма, безумовно, є найбільш сконцентрованими в Україні: цей район займають близько 22 БТГ, до складу яких можуть входити близько 19000 російських військовослужбовців.

 

 

На Донецькому напрямку ворог зосередив основні зусилля на взятті під повний контроль Рубіжного та підготовці до наступу на н.п. Лиман та Сєвєродонецьк.

 

  Російські окупанти продовжили здійснювати артилерійські обстріли та завдавати ракетно-бомбових ударів із застосуванням оперативно-тактичної авіації на окремих напрямках. Ворог намагався взяти під контроль н.п. Олександрівка,  але успіху не мав.

 

Маріуполь. Рашисти продовжують блокувати підрозділи Сил оборони у районі заводу «Азовсталь». За підтримки вогню артилерії та танків здійснюють штурмові дії.

 

Запорізька область. За підтримки авіації намагався вести наступальні дії в напрямку н.п.Полтавка, зазнав втрат, відійшов на раніше займані позиції.

 

  Підрозділи Сил оборони в районі н.п.Пологи успішно нанесли вогневе ураження противнику, знищивши частину його озброєння та військової техніки. Особовий склад ворога залишив позиції.

 

На Південнобузькому напрямку противник веде оборону та наносить ракетні удари по військовій та цивільній інфраструктурі.

 

На Криворізькому напрямку наступальних дій не проводив. Здійснював обстріли підрозділів наших військ із застосуванням мінометів та ствольної артилерії.

 

   Окупанти несуть значні втрати у боях з підрозділами Сил оборони України. У н.п.Бурчак виявлено розміщення понад 100 поранених військовослужбовців повітряно-десантних військ ЗС РФії.

 

  Нова фаза війни в Україні, пов’язана з наступом Росії на Сході України, не менш небезпечна, ніж перші етапи вторгнення. Про це заявив директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс. За його словами, Путін “налаштований так, що ніяк не може дозволити собі програти” і тому ставки зараз доволі високі.