5-го Президента України розшукують за вбивство “Мотороли”

“Гібридні правоохоронці” самозваної генеральної прокуратури російського терористичного утворення “ДНР” порушили “уголовноє дєло” стосовно п’ятого президента України Петра Порошенка за підозрою його в організації вбивства одного з ватажків бандформувань Арсєнія Павлова, більш відомого як “Моторола”. Це стало відомо з оголошення, яке з’явилося на сайті «гібридної генпрокуратури» – повідомлють “Новости Донбасса”.

За їхньою версією, Порошенко, будучи президентом України, затвердив приведений у виконання українськими спецслужбами план вбивства росіянина Павлова. Відзначається, що п’ятий президент оголошений в розшук і йому «ізбрана мєра прєсєчєнія» у вигляді утримання під вартою.

Уточнюється, що «уголовноє дєло» було порушено ще в лютому 2020 року за частиною 4 статті 230 «уголовнго кодекса ДНР» (організація тєррорістічєской дєятельності).

Санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 15 до 20 років або довічне позбавлення волі  в «ДНР».

Бойовик Арсєній Павлов родом з Росії. На Донбасі очолював незаконне збройне формування «Спарта». Загинув 16 жовтня 2016 року в результаті вибуху в ліфті будинку в центрі Донецька, де мешкав.

Спроби «генпрокуратури терористичної ДНР» якимось дивним чином перегукуються із бажанням розпочати кримінальне переслідування п’ятого Президента України в Україні.

Колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що підозра, підготована слідчими Державного бюро розслідувань п’ятому президенту України Петру Порошенку, є необґрунтованою і незаконною.

«Те, що було запропоновано підписати, – це насправді юридичний «треш», який не витримує жодної критики. І очевидно, що мій підпис міг бути так само підставою для кримінального переслідування в мою сторону. Тому що, по-перше, документ був необґрунтованим. І, по-друге, він був незаконним. Тобто те, в чому звинувачували п’ятого президента, не мало під собою достатніх підстав – не було жодних доказів, які підтверджували ці дії», – зазначив Руслан Рябошапка в інтерв’ю журналістці Олесі Бацман.

5 березня Верховна Рада звільнила генпрокурора Руслана Рябошапку 263 голосами, у тому числі відставку підтримали 179 парламентаріїв з пропрезидентської фракції «Слуга народу». При цьому глава «СН» Давид Арахамія стверджував, що останнім аргументом на користь звільнення Рябошапки міг стати той факт, що останній не підписав підозру на п’ятого президента України Петра Порошенка.

Раніше, 10 грудня 2019 року,  в Державному бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження за фактом можливого скоєння державної зради Петром Порошенком під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі у 2015 році. Цю інформацію підтвердили Радіо Свобода.

Раніше про відкриття такого провадження за своєю заявою повідомив Андрій Портнов  – колишній чиновник часів експрезидента Віктора Януковича.

У ДБР не змогли уточнити, яке це за рахунком провадження проти Петра Порошенка, відкрите ДБР. Станом на 20 листопада 2019 року таких проваджень було 13.

Колишній президент Петро Порошенко раніше заявляв, що справи, в яких він фігурує, інспіровані колишнім першим заступником голови адміністрації президента-втікача Януковича Андрієм Портновим і є «яскравим підтвердженням того реваншу, який сьогодні намагається поширюватися Україною».

Інформація публікується з відкритих джерел. За матеріалами Новости Донбаса.