36-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського опублікувала Звернення із Маріуполя

  “Сьогодні (понеділок, 11 квітень 2022 р – прим.ред.) буде крайній бій, далі – врукопашну”, –  36-та окрема бригада морської піхоти  імені контр-адмірала Михайла Білинського із Маріуполя надіслала “Звернення”.

 

  “Дорогий український народе. Ми – 36-та бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського, не зрадивши присяги 2014 року вийшли з Криму і продовжували гідно виконувати завдання щодо оборони України.


  З початку війни ми вже 47 діб захищаємо Маріуполь. Нас бомбили з літаків, нас обстрілювали з артилерії, танків та інших вогневих засобів. Ми гідно тримали оборону, роблячи неможливе. Але будь-які ресурси мають властивість закінчуються.

 

  За час бойових дій нам один раз передали 50.122 снаряди, 20 мін та трохи “енлавів” і Старлінк Ілона Маска – спасибі, Ілоне, він витримав чимало авіаударів і досі працює. Більше нам нічого не передали.


  Без Б/К (боєкомплекту – прим.ред.), не маючи можливості оборонятися, противник поступово відтіснив нас на завод Азовмаш, оточив, скував вогнем, і тепер намагається нас знищити. Був варіант привести до нас резерви, щоб посилити і продовжити оборону. Були варіанти бригаді зробити прорив та вийти до своїх військ. Ми доповідали про це в ОТУ “Схід” та вони починали планувати операцію. Содоль, Делятицький намагалися щось зробити, але їх старші штаби завертали. Ми повідомляли про це у ООС, вони говорили “тримайтеся, ми працюємо”, обіцяли вертоліт, котрий так і не прилетів. Ми розмовляли з головнокомандувачем, котрий пообіцяв деблокаду.


  Ми розмовляли з Гарантом. котрий гарантував нам або політичне, або військове вирішення ситуації. Понад місяць морпіхи воювали без поповнення боєприпасів, без їжі, без води, мало не сьорбаючи з калюжі, та гинули пачками. Гора поранених складає майже половину бригади. У кого не відірвані кінцівки і можуть ходити – повертаються до строю. Піхота вся загинула, і стрілецькі бої ведуть артилеристи, зенітники, зв’язківці, водії та кухарі. Навіть оркестр. Гинуть, але борються. Ми поступово закінчуємося.


  Мудрі генерали радять забирати боєприпаси у противника. Напевно, не вимерли ці совкові паркетники, тому багато народу за них помре дарма. Були шанси. Були можливості, але через боягузтво повідомляти по вертикалі вони не реалізовані. З нами вже ніхто не хоче спілкуватися, бо ми списані. Сьогодні буде, напевно, крайній бій, оскільки БК не залишилося. Далі – в рукопашну. Далі для деяких смерть, а для деяких – полон”.

 

  Звернення з Маріуполя 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського спочатку опублікував у своєму Телеграм-каналі Андрій Цаплієнко. Але за кілька годин “Звернення” було замінено на наступний пост від Юрія Бутусова.

 

  “Ситуація в Маріуполі справді критична. Це очевидно з обстановки та відео, навіть без будь-яких листів. Російські війська мали багаторазову перевагу в силах, коли почали штурм з усіх боків 01 березня. Зараз після понад 40 діб безпереревного штурму, російські війська захопили більшу частину міста, і посилили зараз своє угруповання, щоб повністю захопити Маріуполь. Ворог має абсолютну перевагу в авіації, в артилерії, танках.

 

  Звичайно, в цих умовах має бути надійна комунікація керівництва з оточеними. Замкомандира полку Азов “Калина” вчора заявив, що два тижні “деякі політики” не виходять на зв’язок.

 

  Хочу нагадати “деяким політикам”, що коли віддаються накази “стояти на смерть”, то відповідальність за це несуть як ті, хто його виконують, так і ті, хто його віддають. І тому треба знаходити час та самим виходити на зв’язок.

 

  Україна має планувати швидку допомогу Маріуполю не тільки тому, що це наші товариші, які своєю героїчною обороною врятували всю Україну та всі південні регіони, куди російські колони заїхали з Криму без бою.

 

  Поки тримається Маріуполь, у України є стратегічна можливість вибити ворога з півдня, не дати посилити оборону резервами з Маріуполя, не дати закріпитись на коридорі з РФ до Криму. Це стратегія, і спротив Героїв Маріуполя дає нам всім шанс швидше змінити хід війни на нашу користь.

 

  Тому з Маріуполем треба говорити та йти на допомогу на всіх напрямках. І кожна година має значення, – написав Юрій Бутусов.

 

“НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” нагадує: