20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні

  В Україні кожного року, 20 лютого, відбувається вшанування подвигу учасників “Революції Гідності” та увічнення пам’яті “Героїв Небесної Сотні”.

 

   19 лютого 2014 року, під час “Революції гідності”, розпочалася активна фаза протистояння на Майдані. Підрозділи спецпризначення МВС “Беркут” штурмували барикади майданівців, у будинку профспілок почалася пожежа. З’явились перші загиблі серед оборонців Майдану.

 

  Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, кількасот отримали поранення. Найбільше жертв було саме 20 лютого 2014 року. Майже всі мирні протестувальники загинули від куль снайперів. Згодом всіх загиблих учасників акцій протесту почали називати “Небесною сотнею”. За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 – загинули.

 

  11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” в країні встановлено особливий пам’ятний день – “День Героїв Небесної Сотні”, який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.

 

  Пам’ятний день встановлено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 

   У пам’ять про Євромайдан і Небесну Сотню названо низку вулиць і площ, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам’ятники, випущено медалі.

 

  Чимало учасників Революції гідності у 2014 році добровольцями вступили у бойовий стрій Збройних Сил України і зокрема у стрій підрозділів та частин, які сьогодні входять до військ оперативного командування “Південь”, і на сьогоднішній день з великою честю та гідністю відстоюють зі зброєю в руках ідеали Героїв Небесної Сотні в боях із зовнішнім агресором – захищаючи суверенітет України та її Європейський вибір.