ЗСУ завдали удару американськими авіаційними протирадарними ракетами AGM-88 HARM

  На тому тижні пресслужба ОК “Південь” повідомила, що ЗСУ було завдано ударів по ЗРПК «Панцир-С1» та чотирьом комплексам С-300.


  Після того, як рашисти ретельно зібрали уламки ракет, якими було знищено “аналоговнєтну” техніку, виявилося ЗСУ використало американські авіаційні протирадарні ракети AGM-88 HARM. Про їх постачання ніде не повідомлялося.

 

  У противника одразу постало питання: а з яких носіїв українські Повітряні сили могли їх застосовувати? Адже не так просто, поєднати озброєння та носій, які мають різну архітектуру і не створювалися один для одного.


  В решті решт рашисти дійшли висновку, що, можливо, якимось чином ЗСУ вдалося запустити їх “із землі”. Але вірогіднішою є версія, що ЗСУ отримали словацькі та румунські МіГ-29, які пройшли через програми відповідної модернізації. І, скоріше за все, одна з таких модернізацій і дає можливість використовувати AGM-88.

 

ДОВІДКА:

 

AGM-88 HARM – американська високошвидкісна протирадіолокаційна ракета, з дальністю понад 100 км і до 300 км залежно від модифікацій та умов застосування, яка здатна наводитися на високочастотні РЛС. Ці ракети, прийняті на озброєння в 1983 році. Ними оснащують літаки A-6 Intruder, F-4 Phantom II, F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet, F-111 Aardvark і Panavia Tornado.

 

  Ракета GM-88 HARM менш вразлива до традиційних видів перешкод, типу вимикання РЛС при виявленні запуску ракети. Вона обчислює розташування цілі і здатна її вразити, навіть якщо РЛС була вимкнена. Останні модифікації призначені для ураження РЛС зі зміною робочих частот.