Сьогодні військові зв’язківці Збройних Сил України відзначають професійне свято. День військ зв’язку встановлений Указом Президента України Леоніда Кучми №154/2000 «Про День військ зв’язку». Він щорічно відзначається 08 серпня.
Можна вважати, що першу службу зв’язку запровадили запорізьки козаки. У них існувала система оповіщення про напад ворогів, яка складалася із системи веж, які називалися “фігурами”. Сигнальні “вежі-фігури” розміщувалися на високих точках рельєфу за 5-10 кілометрів одна від одної.
Коли козаки на якісь із веж помічали ворогів, вони розпалювали велике багаття на вершині вежі, яке повідомляло наступній вежі або вежам про появу ворогів. Ті в свою чергу таким же чином передавали сигнал далі на наступні вежі.
В світлу пору дня візуальний сигнал передавали стовпом чорного диму який піднімався в небо. Завдяки такий системі зв’язку сигнал про появу ворога досягав Запорізької Січі приблизно за 2-3 години незалежно від часу доби і, майже, за будь-якої погоди.
Перший військовий похідний телеграф було використано в роки Кримської війни в середині 19 століття. За часів Гетьманату, існував відділ зв’язку Генштабу, який деякий час був підвідділом 1-го генерал-квартирмейстерства.
Сьогодні військовий зв’язок є невід’ємною складовою частиною управління Збройними Силами України, його матеріальною основою. Від його стану та функціонування багато в чому залежать оперативність керівництва військами, своєчасність застосування бойових засобів і зброї.
У своєму розвитку військовий зв’язок пройшов великий і складний шлях від найпростіших звукових та зорових засобів зв’язку для передачі сигналів і команд безпосередньо на полі бою до широко розгалужених багатоканальних, сучасних автоматизованих систем, здатних забезпечувати зв’язок практично на необмежену дальність як зі стаціонарними, так і рухомими об’єктами, що знаходяться на землі, на воді, під водою і в повітрі – такий історичний шлях розвитку і вдосконалення військового зв’язку.
Сучасна система зв’язку – це складний багатофункціональний організм, що включає численні вузли зв’язку різного призначення, багато тисяч кілометрів ліній радіо, радіорелейного, тропосферного, провідного та інших видів зв’язку.