Залізний купол не може бути переданий Україні через її співпрацю з Іраном, – Нетаньягу

   США просять Ізраїль “дати добро” на постачання ППО “Залізний купол”, але Ізраїль не хоче цього робити через побоювання, що система потрапить до рук Ірану. Про це повідомив прем’єр-міністр країни Беньямін Нетаньягу в інтерв’ю The Wall Street Journal.

  У зверненні сенаторів США йдеться, що одна батарея комплексу “Залізна баня” здатна забезпечити захист від БПЛА класу “мопед-шахед” на площі близько 150 кв. км. США не просять Ізраїль передати  свої комплекси Україні, а лише дозволити США передати свої власні батареї.

  Беньямін Нетаньягу зазначив, що зараз “Залізний купол” збиває 95% ракет, які можуть вдарити по населених пунктах. Якщо ж ця система опиниться в руках Ірану, то мільйони громадян Ізраїлю будуть у небезпеці і можуть опинитися без захисту.

  Перед тим, як ображатися на ізраїльтян, необхідно згадати, як в останні десятиліття українські чиновники щорічно радісно звітували про зростання товарообігу з Іраном: наші атомники будували АЕС у Бушері, наші авіаінженери допомагали Тегерану розвивати авіаційну програму, плоди якої  сьогодні падають на наші голови.

  Досвід спілкування з Ізраїлем у ході війни має навчити нас, що навіть торгових партнерів треба обирати дуже ретельно і не кидатися відразу на “швидкі гроші”, бо, як показує практика, гроші теж пахнуть. Україні варто задуматись над тим, яким країнам надавати допомогу, щоб вона не потрапила до рук Росії.

НАГАДУЄМО:

Російські спецслужби зачищають пішаків з ПВК Вагнер