Закавказький фронт: Вірменії потрібно «перемир’я», а Азербайджан продовжує «звільняти свої території»

 На зустрічі в Вашингтоні 24 жовтня 2020 року міністр закордонних справ Вірменії Зохраб Мнацаканян та міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов домовилися про гуманітарне перемир’я в зоні конфлікту в районі Нагірного Карабаху. Про це йдеться у заяві Держдепартаменту США.

 

 “Гуманітарне припинення вогню набуде чинності о 08:00 за місцевим часом 26 жовтня 2020 року. США сприяли інтенсивним переговорам між міністрами закордонних справ та співголовами Мінської групи з метою наближення Вірменії та Азербайджану до мирне вирішення нагірно-карабахського конфлікту”, — заявили в Держдепі США.

 

 Незважаючи на оголошений режим гуманітарного припинення вогню, збройні сили Вірменії грубо порушили досягнуту домовленість. Про це заявили в Міністерстві оборони Азербайджану.

 

 У Вірменії спростували звинувачення у порушенні перемир’я та звинуватили Азербайджан у артилерійських обстрілах Нагірного Карабаху. Про це заявила прес-секретар Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян

 

 Азербайджанські війська демонструють “стахановські” темпи знищення вірменської техніки і живої сили. Утилізація проводиться і вдень, і вночі.

 

 Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про перехід під контроль азербайджанської армії ще кількох сіл в трьох районах навколо Нагірного Карабаху і міста Губадли. Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter.

 

 Після того, як Азербайджанські війська ввійшли в місто Губадли місцеві мешканці з цього приводу влаштували святкові салюти на честь завершення 27-річної вірменської окупації.

 

 Успіхи ЗС Азербайджану викликали занепокоєння в Ірані. У зв’язку із загостренням конфлікту в Нагірному Карабасі Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) розгорнув на кордоні Ірану механізовану бригаду з танками. Про це іранським ЗМІ повідомив офіційний представник КВІР. За його словами, армія прикриває як іранський кордон з Вірменією, так і кордон з Нагорним Карабахом і повинна забезпечити безпеку північного заходу Ірану. Її мета — не допустити поширення нагірно-карабахського конфлікту на іранську територію.

 

 У прес-службі збройних сил Ірану повідомили, що в прикордонних з Вірменією і Азербайджаном районах пройшли навчання сухопутних військ із залученням безпілотників. Мета навчань — перевірка боєготовності і демонстрація сили.

 

Нагадуємо: