СБУ запобігло утворенню Орільської народної республіки на Харківщині

Служба безпеки України запобігла створенню Орільської народної республіки в Лозівському районі Харківської області. Про це доповідає прес-центр відомства.

 

“Оперативники спецслужби встановили, що селищний голова одного з населених пунктів Лозівського району Харківської області 21.09.2020 р. підписав незаконне рішення сесії ради про призначення місцевого референдуму для створення об’єднаної територіальної громади. Депутати разом із селищним головою вирішили, що нова тергромада, центром якої має стати саме їх населений пункт, має об’єднати ще сім сусідніх сіл. Через проведення “референдуму” депутати планували надати своєму рішенню статус легітимного” – йдеться у повідомленні.

 

Місцеві депутати ініціювали незаконний референдум в селах Петропіллі, Українське, Хижняківка, Яблучне, Запаровка, Захарівське, Шугаевка за об’єднання в окрему громаду. Процедура такого самовизначення не передбачена законодавством і спрямована на подальший розкол держави. У 2014 році з таких референдумів починав Донбас, а на базі Харкова комуністи намагалися створити «Слобожанщину», з курсом на РФ.

 

Нагадаємо:

 

Сьогодні по всій Україні, окрім окупованих територій, розпочалися вибори до місцевих органів влади