За державну зраду заарештовано розробника гіперзвукових ракет Циркон

  Олександра Шиплюка – провідного російського розробника гіперзвукових ракет «Циркон», директора Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення Російської академії наук заарештовано за звинуваченням у держзраді, повідомляють російські пропагандистські ЗМІ. Вченого-фізика помістили у СІЗО “Лефортове”.


  Шиплюк став третім російським ученим, заарештованим цього літа за підозрою у державній зраді. 27 червня 2022 року було затримано головного наукового співробітника інституту Анатолія Маслова. Він підозрюється у передачі відомостей, що становлять державну таємницю, пов’язаних із гіперзвуковими ракетами.

 

Гіперзвукова протикорабельна ракета «Циркон»

  30 червня суд Новосибірська заарештував ще одного вченого – Дмитра Колкера, співробітника Інституту лазерної фізики Сибірського відділення РАН. Його звинуватили у державній зраді за нібито співпрацю зі службами безпеки Китаю. Колкер, у якого діагностували рак четвертої стадії, помер під час перебування у слідчому ізоляторі.


  Як повідомлялось раніше, під час заходів на честь ВМС РФ В.Путін повідомив, що вже найближчим часом моряки отримають гіперзвукову ракету “Циркон”, яка, як і все вироблене на Росії, просто “не має аналогів у Світі”. Але у боєздатності “Циркона” дуже сильно сумніваються навіть у російських експертних колах.