Виплати за загиблого військового: як отримати?

  Сім’я кожного українського військовослужбовця, який загинув на війні, може отримати від держави одноразову компенсацію в 15 мільйонів гривень. Регулює це питання постанова Уряду № 168 від 28 лютого 2022 року.

  Одноразова грошова допомога розподіляється рівними частками на всіх членів сім’ї першого ступеню спорідненості. Право на її отримання мають: батьки, один з подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними повноліття, утриманці загиблого.

  При цьому діти вважаються членами сім’ї незалежно від того, чи є це діти будь-кого з подружжя, спільні або усиновлені, народжені у шлюбі або позашлюбні.

  Українське законодавство чітко не визначає термін «член сім’ї», тому тут можуть бути нюанси. Сюди можуть зараховувати і тих, хто постійно мешкає з військовослужбовцем та веде спільний побут. Це можуть бути не лише близькі родичі, як рідні брати та сестри, онуки, дідусі та бабусі, але і близькі родичі дружини. Але на практиці це довести непросто, тому зазвичай питання вирішується в суді.

Які документи потрібні?

   У січні 2023 року Міністерство оборони опублікувало наказ, який передбачає порядок і умови оформлення допомоги членам сім’ї загиблого військового.

   Родині військового після сповіщення про загибель мають видати свідоцтво про смерть.

  Далі варто звернутися до військової частини з проханням надати:

  • витяг з наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу у зв’язку із загибеллю;
  • документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового;
  • витяг з особової справи про склад сім’ї загиблого;
  • грошовий атестат з інформацією про розмір виплаченої на дату загибелі військовослужбовця додаткової винагороди.

  Детальніше про це — на нашій сторінці у Фейсбук:  https://www.facebook.com/100095226633487/posts/pfbid0rVttQizy3u9Z1oynFtwacfAoiYfR2TN8R22ZXEj1c5Mim5CdaR65zTabnz8EAcrFl/?

  Якщо вам потрібна безкоштовна юридична консультація, звертайтесь до нас:   +380667347207

НАГАДУЄМО:

Президент України підписав Закон №8009 про демобілізацію, – нардеп Олексій Гончаренко