У понад два рази завищили ціни на будматеріали для ремонту Київського госпіталю ветеранів

На ремонт Київського міського клінічного госпіталю передбачали 1,1 млрд грн, але ці гроші будуть витрачені лише на покращення фасаду, вікон, підлог та іншого оздоблення. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на розслідування «Наші гроші».

– Тепер з’ясувалось, що ціни будматеріалів є відверто завищеними, в середньому в 2,4 рази. І це вже виводить проблему на інший рівень – з господарського на кримінальний, – розповідають журналісти.

Перший тендер на ремонт 4-го поверху лікарні був проведений у грудні 2022 року, його оцінили у 45 млн грн. Ціни будматеріалів у ньому були плюс-мінус ринкові. А влітку 2023 року провели тендери ще на мільярд на ремонт ще семи поверхів (з 5 по 11) та фасаду лікарні. При цьому вартість ремонту одного поверху становила вже 71–72 млн грн, а фасадні роботи оцінили у півмільярда.

Журналісти зацікавилися таким стрибком вартості й подали запити щодо цін на будматеріали до госпіталю, Департаменту охорони здоров’я КМДА й міському голові Віталію Кличку, однак жоден з них на запит не відповів.

Після звернення нардепа Железняка Кличко надав підсумкові відомості ресурсів. Але в супровідних документах було вказано, що мер особисто не має відношення до цієї історії, а Департамент здоров’я та комунальний госпіталь самостійно виконують покладені на них функції.

Коли журналістам все ж удалося ознайомитися з відомостями, стало відомо, що ціни будматеріалів виявились завищеним від 1,5 до 4 разів!

– Цілком очевидно, – говориться в розслідуванні, – що ми маємо справу з нанесенням збитків у особливо крупних розмірах. Тим більше, вже є факт оплати коштів. За даними порталу казначейських проплат «е-Data», з початку року госпіталь перерахував підрядній фірмі «Абсолют клімат» 184 млн грн.

У кошторисі не вказані подробиці щодо виробника чи якихось якостей алюмінієвих композитних панелей, які будуть використані для облицювання фасаду. Але для прикладу в «Епіцентрі» такі панелі продають за ціною від 2464 грн до 5898 грн за штуку. Таким чином, ціна за один квадратний метр становить від 566 до 1356 грн, що принаймні вчетверо дешевше від госпітального кошторису.

Джерело:https://www.epravda.com.ua/news/2023/10/27/705942/