Воєнний стан планують продовжити ще на 90 днів

  Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 01 травня 2023 року, вніс до Верховної Ради законопроєкт про затвердження указів щодо продовження воєнного стану. Крім того, він запропонував продовжити мобілізацію.

  Законопроектом №9259 пропонується продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 5 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб. Строк проведення загальної мобілізації також пропонують продовжити з 20 травня 2023 року на 90 діб.

  У день повномасштабного вторгнення РФ в Україну було запроваджено воєнний стан. З того часу строк його дії кілька разів продовжували. Востаннє це відбулося 07 лютого 2023 року, коли Верховна Рада затвердила указ президента щодо продовження строку дії воєнного стану в Україні на 90 днів. Також тоді парламент продовжив строк дії загальної мобілізації. 

  Під час загальної мобілізації призватися на військову службу можуть усі військовозобов’язані громадяни України віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для отримання відстрочки або виключення з військового обліку.

  На час дії воєнного стану в Україні військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїздити за межі країни, окрім деяких винятків. Також обмежується свобода пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства. Встановлюється комендантська година.

НАГАДУЄМО:

Росія зможе фінансувати ведення війни в Україні ще на один рік, – The Washington Post