Відбулося засідання Тристоронньої контактної групи «за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України»

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи, яке відбулося в форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України, українська делегація надала сторонам консультацій календарний план підготовки та проведення місцевих виборів у встановлений законодавством термін.

Про це повідомили в пресслужбі Офісу Президента.

Під час дискусії українська сторона наголосила на важливості встановлення сталого та всеосяжного режиму припинення вогню.

«Вкотре було наголошено на можливості проведення виборів у ОРДЛО України виключно після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту. Радники української делегації ТКГ – представники окремих районів Донецької та Луганської областей України в політичній групі взяли активну участь у цих консультаціях», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що українська сторона запропонувала провести додаткове засідання безпекової групи для досягнення прогресу в питанні розведення сил і засобів на проєктних ділянках до наступного засідання Тристоронньої контактної групи.

У межах робочої групи з соціально-економічних питань українська сторона ініціювала обговорення підходів до розв’язання екологічних проблем у ОРДЛО – відновлення роботи українського оператора мобільного зв’язку, безпечного зберігання радіоактивних матеріалів, які знаходяться в ОРДЛО. Також делегація порушила питання забезпечення водопостачання у зоні конфлікту.

У межах гуманітарної групи обговорювали питання узгодження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона продовжує наполягати на звільненні за принципом «всіх на всіх».

Делегація України знову наголосила на готовності відкрити два нових КПВВ у Луганській області з гуманітарних міркувань, а також укотре підтвердила готовність надати гарантії безпеки на період побудови інфраструктури КПВВ з боку тимчасово окупованих територій за умови реального проведення робіт.

В Офісі Президента зазначають, що українська сторона робить усе можливе для виконання домовленостей лідерів країн – учасниць «нормандського формату», досягнутих у Парижі 9 грудня 2019 року, для забезпечення якнайшвидшого проведення наступного саміту в Берліні.

Підсумовуючи дискусію, модератор від ОБСЄ посол Хайді Грау позитивно оцінила активізацію роботи української сторони, зазначивши, що це внесло конструктив у роботу усіх груп Тристоронньої контактної групи.

Наступний раунд консультацій у межах ТКГ запланований на 8 липня.