Відбулася зустріч керівників МЗС України та Китаю

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Ван Ї – керівником Офісу закордонних справ КПК. Про повідомляє пресслужба МЗС України. Ван Ї є головою комісії Комуністичної партії Китаю із зовнішньої політики, і ця посада є вищою за міністра закордонних справ в ієрархії влади КНР.

  “Мав нагоду обмінятися думками з керівником Офісу закордонних справ Центрального Комітету Комуністичної партії Китаю Ван Ї. Ми погодилися, що фундаментальний принцип територіальної цілісності, закріплений у Статуті ООН, є священним для обох наших держав. Я вкотре наголосив, що всі ініціативи, спрямовані на відновлення миру в Україні, мають базуватися на ньому”, – зазначив Дмитро Кулеба.

   Напередодні зустрічі державні діячі Китаю вперше назвали агресію росії проти України війною, а не “конфліктом”. Міністр закордонних справ КНР запропонували китайський “мирний план”. Він стверджує, що в ньому “поважатиметься територіальна цілісність та суверенітет усіх країн”.

  На Мюнхенській конференції з безпеки найголовніший китайський дипломат Ван Ї заявив, що “існують деякі сили, які не хочуть успіху мирних переговорів між Україною та росією”. “Тиск чи санкції не вирішили проблеми між країнами”, – сказав Ван і закликав до мирного вирішення війни шляхом діалогу та консультацій.

  Китай не засудив напад росії на Україну, а поклав всю відповідальність за війну в Україні на США та НАТО. Водночас американські аналітики зауважують, що Китай відверто підтримує російську агресію в політичній площині і не виключають, що Пекін збирається допомогти росії зброєю.

  Зважаючи на те, що керівництво КНР вперто не бажає визнати росію агресором, а в своїх “мирних ініціативах” розглядає агресора і жертву агресії, як “рівновідповідальних учасників конфлікту”, не виключено, що китайський “мирний план” – це лише гарна велика мильна бульбашка.

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Українська делегація не братиме участі в офіційних заходах Парламентської асамблеї ОБСЄ