Ветерани на протезах підкорили Говерлу

  П’ятеро ветеранів на протезах із Києва, Житомира, Чернігова, Чернігівщини та Черкас зібрали 6 млн гривень на потреби військових під час походу Чорногірським хребтом у Карпатах. За цей час вони подолали понад 30 км та фінішували на Говерлі.

  Окрім необхідного спорядження, ветерани несли ще й по 10 кг піску. З кожним зібраним мільйоном вони позбавлялися одного кілограму. Ветеранів супроводжували два провідники, пише “Суспільне”.

  “Коли ми вийшли на Говерлу, то у кожного було ще по 5 кг. На Говерлі ми все це скинули. У нас є відео, все було чесно”, — каже один з учасників маршруту Олександр Швецов.

  За його словами, похід — це ідея самих ветеранів. Його основна мета — зібрати 10 млн гривень на потреби бригад, у яких вони воювали. Також ветерани звернулися до фонду Сергія Притули, щоб з його допомогою закупити все необхідне на ту суму, яку назбирають.

  Окрім цього, маршрутом Карпатами чоловіки хотіли мотивувати й інших бійців, які отримали поранення на війні.

  “Цим походом ми хотіли показати хлопцям і дівчатам, які з такими пораненнями, що все — можливе, що можемо долати дистанції навіть більші, ніж здорові люди. Це була мотивація на майбутнє, психологічна реабілітація”, — розповідає Олександр Швецов.

  Нагадаємо, 2 вересня 2023 року Сергій Притула у себе на фейсбук-сторінці анонсував похід Карпатами п’ятьох протезованих ветеранів. Учасники акції мали зібрати 10 млн грн для своїх побратимів з 30 окремої механізованої бригади, 95 окремої десантно-штурмової бригади, 1 окремої танкової Сіверської бригади, Луганського та Краматорського прикордонних загонів.

  У похід вирушили ветерани російсько-української війни Олександр Швецов, Євген Смага, Олексій Бурлаков, Денис Шеренговський та Анатолій Кірда.

НАГАДУЄМО:

За підсумками другого дня Invictus Games 2023 Україна здобула чотири медалі