Російські військові використовують кілька сценаріїв незаконного вивезення дітей з України, – Дарʼя Герасимчук

  Радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук повідомила, що за результатами аналізу історій дітей, яких вдалося повернути, вдалося визначити кілька сценаріїв незаконного вивезення дітей з України рашистами.

  “Найбільш масовим сценарієм є те, коли росіяни на окупованих територіях змушують біологічних батьків і не тільки біологічних батьків віддавати дітей на так зване “оздоровлення”. Звичайно, ці діти просто не повертаються додому. росіяни ніколи їх не повертали та не планували повертати. Про це говорять діти, яким вдалося повернутися.

  Діти розповідають, що їм казали, що додому вони не повернутися, а залишаться тут, що їх чекає попереду російське громадянство і життя в російській федерації.

  Також є діти, яких розлучили з батьками, наприклад, під час фільтрації, вони так само говорили дітям, що на вас чекає російська родина, і власне ви будете мати своє майбутнє саме в російській федерації”, – повідомила Герасимчук.

  Крім того, одним із розповсюджених сценаріїв є викрадення дітей після вбивства батьків. Це дуже важка ситуація для рідних родичів, які не знають, що сталося з їхніми близькими.

  “І останній сценарій, якими користуються росіяни, вони проводять спеціальні медичні огляди дітей на окупованих територіях. У абсолютно здорових дітей раптом зʼявляється діагноз, який потребує негайного лікування в російській федерації. Це теж один із сценаріїв. Відразу після того, як дитина потрапляє в лапи до окупантів, їм відразу видають документи російського зразка і відправляють у російські прийомні родини”, – додала Герасимчук.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк розкритикував міжнародні інституції (ВІДЕО)

  Російські військові могли викрасти близько 300 тисяч українських дітей, заявила уповноважена з прав дитини України Дарʼя Герасимчук під час телемарафону. За її словами ця цифра дуже приблизна, оскільки велика частина території України ще й досі перебуває під російською окупацією.

  “Ми на сьогоднішній день точно не можемо сказати, скільки дітей було викрадено російськими військовими і росіянами взагалі. Але потенційно ми розуміємо, що близько 200-300 тисяч українських дітей могла викрасти російська влада”, – повідомила Герасимчук.

  Вона додала, що окупанти самі повідомляли проевакуацію щонайменше 744 000 українських дітей. Однак треба розуміти, що це не евакуація, а депортація, тобто примусове переміщення.

  “Складність у тому, що росіяни на сьогодні не дають доступ до цих дітей нікому. Вони не підтверджують цю цифру ніякими списками, персональними даними дітей. Тому ми не можемо сказати, кого вони рахують. Але на порталі «Діти війни» – єдиній державній інформаційній платформі – зараз можна побачити цифру в трохи більше ніж 19,5 тисяч дітей, які були депортовані, тобто примусово поміщені. Це саме ті діти, про яких ми вже точно знаємо, і у нас є персональна інформація про них. Звичайно, ця цифра, дуже далеко не остаточна”, – сказала Герасимчук.

  Раніше повідомлялось, що в Україні розробили спеціальний механізм повернення дітей, яких вивезла Росія з окупованих частин нашої держави.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 666 доба – ГШ ЗСУ інформує про ситуацію на фронті