Ветерани – медикам: львівські учасники бойових дій допомагають лікарям у боротьбі з коронавірусом

В Україні на ранок понеділка, 27 квітня, за офіційною інформацією МОЗ, зафіксовано 9009 випадків коронавірсуної хвороби, 358 з них – у Львівській області

На жаль, ні люди, ні система охорони здоров’я здебільшого виявилися неготовими до викликів пандемії. Тому вчасна мобілізація зусиль небайдужих громадян зараз є вкрай важливою. У Львові допомогти медичним працівникам вирішили й колишні учасники антитерористичної операції на сході України.

Так, завдяки зусиллям Міжнародного благодійного фонду «Вірні Україні», Координаційної Ради учасників бойових дій Львівщини при Львівській обласній державній адміністрації, громадської організації та фонду «Розвиток Громади», медики області відчувають, що вони у цій боротьбі не самі.

За словами, керівника фонду «Вірні Україні» та голови Координаційної ради, колишнього бійця батальону «Айдар», львів’янина Сергія Лейченкова, з початком карантину їхні організації зосередили свою діяльність на допомозі медичним закладам, які приймають хворих на коронавірус.

 

– Ми максимально намагаємося закривати потреби Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні, яка визначена як одна з лікарень першої хвилі для прийму хворих на Covid-19. Так, спільно з нашими партнерами – громадською організацією та фондом «Розвиток Громади» ми отримали змогу передати до вказаного медзакладу настінний бактерицидний опромінювач, вимірювачі артеріального тиску, протипролежний матрац з компресором. Також були закуплені тести та діагностичні набори для визначення коронавірусу. Окрема тема, на якій би хотів зосередити увагу – пальне. З початком дії карантинних обмежень, коли зупинився рух громадського транспорту, для багатьох працівників лікарні дорога на роботу перетворилася на справжній виклик. Щоб допомогти у цьому питання, ГО та фонд «Розвиток громади» надали у користування два автобуси, які щодня возять медиків на роботу і з роботи. Наразі нам вдалося закупити 200 літрів дизельного палива, щоб автобуси мали змогу здійснювати свої щоденні рейси, – розповідає Сергій Лейченков.

До речі, «Вірні Україні» здійснюють свою діяльність виключно за рахунок добровільних внесків. Частіше всього їм допомагає місцевий бізнес та небайдужі громадяни, які усвідомлюють важливість цієї роботи. Адже потреби Львівської обласної клінічної лікарні досить значущі. Зараз медзаклад потребує  поповнення і створення запасу засобів індивідуального захисту для персоналу і масок для пацієнтів, пульсоксиметрів, безконтактних термометрів, кисневих концентраторі, моніторів пацієнта, апаратів для ШВЛ та ще багато різного дороговартісного обладнання.

 

Сергій Лейченков наголошує, що члени Координаційної Ради учасників бойових дій Львівщини при Львівській обласній державній адміністрації, до складу якої входять 22 організації учасників АТО/ООС, з початком карантину також працюють над питаннями пошуку антисептиків, пошиття масок, які потім передають в зону бойових дій.

Активніше долучатися до допомоги закликає представник Львівщини у Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів України Андрій Макогін.

– Ветеранська спільнота згуртована і готова прийти на допомогу, але без фінансової підтримки, на жаль, мало благодійних проектів можуть бути реалізованими. Тому рух ветеранів постійно займається пошуком меценатів та висвітленням нагальних потреб, на «закриття» яких потрібні кошти. Допомогти може кожен, тут не важлива сума, важлива участь, – говорить Андрій Макогін.

 

Фонд «Вірні України» часто закінчують свої звіти про діяльність словами фразою «Все буде Україна!». Якщо ви з ними згодні і хочете їм в цьому допомогти, то не будьте осторонь!

Реквізити фонду:

Міжнародний Благодійний Фонд «Вірні Україні»

Код ЄДРПОУ 42069798

р/р № UA 933057490000026006000012307(UAH),(USD),(EUR)

АТ « Банк КредитДніпро»

МФО 305749

 

 

Олена Шаріпова