Ветерани – для ветеранів

У ГО «Спілка ветеранів АТО» з Харкова, пише сайт «LB.ua», розуміють, що потрібно тим, хто повертається з фронту. Більшість з членів організації пройшли цей шлях самі й тепер допомагають іншим ветеранам.

Серед засновників ГО – добровольці. Саме вони, повернувшись із фронту у 2015 році заснували свою організацію. Спілка росла й перед повномасштабним вторгненням налічувала вже 12 тисяч членів.

Чим займалася організація? Розробили декілька дієвих програм для ветеранів та їхніх родин. Допомагали у проходженні реабілітації, консультували, як отримати земельну ділянку, надавали правову допомогу та допомогу у працевлаштуванні.

24 лютого 2022 року змінилось все. Більшість ветеранів зі Спілки стали на оборону Харкова та області. На сьогодні 80 % членів продовжують захищати країну від ворога на різних напрямках.

Проте діяльність організації не зупиняється. Адже є ті, хто вже повертається з фронту, проходять шлях, на якому є певні труднощі. У «Спілці ветеранів АТО» готові цей шлях полегшити та допомогти.

Для цього створили проєкт «Правова допомога для ветеранів російсько-української війни, членів їхніх сімей», взяли участь у конкурсі від Українського ветеранського фонду, отримали фінансування та вже допомагають ветеранам і членам їхніх сімей.

– Люди повертаються, – розповідає Владислав Якименко, начальник штабу ГО «Спілка ветеранів АТО». – Повертаються, розгублені, певною мірою трішки шоковані цим умовно цивільним життям. Це достатньо сильна ментальна атака, я на власному досвіді це відчув. Тобто людина певний час не готова й не хоче займатися абсолютно ніякими своїми проблемами, ніякими оформленнями, ніякими папірцями. І це насправді велика проблема. Якщо вчасно не оформити документи зі звільнення, то ця проблематика буде тривати роками, зі зверненнями до суду. Тому є ми. Ми можемо допомогти, й ми допомагаємо.

Наразі вся діяльність у межах проєкту поділена на три частини.

Перший рівень – це питання побутового, соціального характеру (оформлення комунальних платежів, пільги для ветеранів на місцевому рівні). Ветеран може прийти в офіс ГО та отримати як юридичну консультацію, так і послухати досвід тих, хто вже пройшов цей етап.

Другий рівень – це юридична допомога в розв’язанні певних проблем. Наприклад, звільнення зі служби, виплати бойових, невірно оформлені документи про отримання травми чи під час лікування в госпіталі. Ці консультації проходять, як офлайн, так і в онлайн-форматі.

Третій рівень – це онлайн-семінари адвокатів і юристів на різноманітні теми. Фахівці розповідають про правові засади отримання УБД, проходження ВЛК та інші.

Джерело:

https://lb.ua/blog/veteran_fond/581144_gromadski_organizatsii.html