Ветеран Роман Янко повернувшись з війни виготовляє палети з відходів деревини

У листопаді 2019-го коломиянин Роман Янко демобілізувався із ЗСУ і повернувся додому. У 2015-му чоловік пішов служити у 27-му Сумську бригаду, з 2016-го – понад три роки відслужив у 10-й гірсько-штурмовій бригаді.

 

“Фактично я, навіть не відпочивши, взявся одразу до роботи, тому що тут реабілітація швидше проходить. Ти забуваєш про ті дні, у які бачив, що там твориться, і як твої побратими гинуть”, – каже боєць Роман Янко.

Ветеран 10 гірсько-штурмової бригади Роман Янко з Коломиї вже близько місяця виготовляє з тирси палети і гранули для твердопаливних котлів. Власну справу, розповідає кореспондентам Суспільного, розпочав після того, як повернувся із війни на Донбасі.

“У мене мрія була вже в окопах, щоб переробляти відходи з деревини у щось корисне. І палета – це найкращий біоресурс для опалення приміщень на сьогоднішній день, – каже Роман Янко.

 

Як робити палети, Роман не знав. Купив невеликий апарат, на якому вчився. Потім познайомився із меблевиком Олександром Спринчаном, який допоміг придбати техніку потужністю 15-20 тонн палетів у місяць. У перспективі це – 3-4 робочих місць.

“На мою думку, ми вдало переробляємо відходи, які ідуть від меблевого виробництва. Ми одні із перших почали це робити – багато хто просто їх спалює. А ми просто подумали, що вся Європа переходить на такі альтернативні види палива, а у нас ці відходи є”, – каже власник невеликої меблевої компанії Олександр Спиринчан (на фото).

 

У вільний час Роман Янко виготовляє сувенірні вироби з дерева і раз на місяць проводить майстер-класи в обласному госпіталі ветеранів війни, де його дружина працює реабілітологом.

 

“Коли чують, що ветеран війни хоче з ними провести майстер-клас, то приходять, мало хто відмовляється. Ми робили неодноразово і магнітики різні на військову тему, і горнятка сублімаційні”, – каже ветеран війни Роман Янко.

 

Також Роман Янко вирізьбив декілька картин і подарував їх лікарям, які борються із коронавірусом.

“Мої товариші з Кременчуга зробили 3D-модель і прислали нам, а ми створили таку картину. На ній медсестра у вигляді ангела оберігає нашу землю від пандемії”, – кажеЯнко.