Якщо союзники, зокрема Нідерланди, вирішать постачати Україні літаки F-16, то США погодяться на такий експорт. Але поки що офіційних запитів до адміністрації Байдена з цього приводу не надходило. Щодо відправлення F-16 Україні безпосередньо від США, то адміністрація Байдена розглядає це як «майбутні можливості».
“Треба ПОЧИНАТИ підготовку до ПЕРЕДАЧІ Україні F-16″, — раптом заявив Курт Волкер. “Йдеться зокрема про навчання пілотів та обладнання логістики. Винищувачів МіГ-29, переданих Польщею та Словаччиною, недостатньо“, – заявив представник Держдепартаменту США.
В свою черг Столтенберг сказав, що питання передачі винищувачів Україні буде обговорюватись у червні на саміті країн НАТО.
Як виявилося для навчання українського пілота на винищувачах F-16, потрібно всього 4 місяці, а не 16, як планувалося раніше. Yahoo News, посилаючись на офіційні джерела в Командуванні Повітряних сил США, зазначає, що два пілоти, які проходили навчання на спеціальних тренажерах, перевершили очікування Пентагону за два тижні навчання на авіабазі США.
Видання уточнює, що українські пілоти з кваліфікацією на МіГ-29 та Су-27, які були протестовані на авіасимуляторі в Аризоні, лише після однієї демонстрації змогли успішно посадити літак після відмови двигуна внаслідок аварії. Це технічна навичка, яку необхідно постійно відпрацьовувати протягом усієї кар’єри пілота F-16. Обидва пілоти також могли “виконувати імітаційні атаки на основі параметрів, переданих під час польоту на симуляторі”.
Однією з основних існуючих перешкод є “мовний бар’єр” – українцям спочаткку дуже не подобалася складна авіоніка F-16, яка відображає інформацію англійською мовою. Але за два тижні мова пілотів значно покращала.
Пілоти як Су-27, і МіГ-29 були знайомі з польотами стандартних груп літаків США, оскільки були навчені тактиці радянських часів. Незважаючи на ці недоліки, у звіті робиться висновок, що “з огляду на нинішній набір навичок, продемонстрований пілотом ВПС України… чотири місяці – це реалістичний термін навчання”, – вважають офіційні джерела в Командуванні Повітряних сил США.
http:///rosiia-strimko-vtrachaie-pozytsii-i-peretvoriuietsia-na-koloniiu-kytaiu/