Рік тому завершилась героїчна битва за Маріуполь, яка тривала 86 діб

  Героїчна битва за Маріуполь почалася одразу після повномасштабного вторгнення путінської Росії в Україну і тривала з 24 лютого по 20 травня 2022 року. Загалом битва за місто-герой тривала 86 діб, з яких у повному оточенні оборонці міста вели бої 82 доби.

  Політики-колаборанти, більшість яких складали депутати від ОПЗЖ (колишні члени Партії Регіонів), допомагали рашистським загарбникам організувати в місті гуманітарну катастрофу.

  З перших днів навали рашисти прицільним вогнем знищували об’єкти життєзабезпечення міста: комунальні підприємства та їхню техніку, склади з продовольством, медикаментами, вежі мобільних операторів, лінії електромереж, помпові станції та магістральний водопровід. Були спалені всі автобуси, призначені для евакуації цивільного населення.

  Останній рубіж оборони міста-фортеці знаходився на заводі “Азовсталь”. “Після 86-ти днів оборони міста в надважких умовах, безперервних боїв і бомбардувань, смертей побратимів, поранень і втрати кінцівок, задля порятунку важкопоранених, які більше не могли тримати зброю у руках, ми вийшли у полон”, – зазначають “Азовці”.

  Сьогодні місто окуповане рашистами, а близько 700 бійців підрозділу “Азов” і досі знаходяться в полоні.

НАГАДУЄМО:

Відбулися зміни в тактиці російської армії, – RUSI