В Україні триває експериментальний проєкт щодо запровадження інституту помічника ветерана

 Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у прямому ефірі національного телемарафону “Єдині новини” повідомила, що вже 840 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проєкту Мінветеранів.

  Наразі проєкт реалізується у 10 регіонах: це Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Миколаївська, Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська області та місто Київ. У цих областях створили комісії, які проводитимуть співбесіди з кандидатами у помічники ветеранів. Потім їх спрямують на навчання та згодом працевлаштування.

  Кандидатами у помічники ветеранів є ветерани війни, члени їх сімей, або члени родин загиблих Захисників і Захисниць. Це пов’язано з тим, що одним з принципів експериментального проєкту є “рівний з рівним”. Після проходження відбору та фахового навчання майбутні помічники ветеранів будуть працевлаштовані до Сервісних офісів у справах ветеранів у територіальних громадах, залучених до проєкту. Вони надаватимуть, зокрема, консультативний, інформаційний, процедурний супровід в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

  Усі заяви на участь у відборі на посади помічників ветеранів, які подані з 1 грудня 2023 року через інформаційний портал Е-ветеран, розглянуть та опрацюють впродовж місяця — з 1 січня 2024 року — в межах повного запуску проєкта Мінветеранів із запровадження в Україні інституту помічника ветерана.

 У наступному році проєкт буде масштабований по всій Україні. Загалом у 2024 році заплановано підготувати до 15 тисяч помічників ветеранів. За принципом «рівний з рівним» вони надаватимуть демобілізованим воїнам сервісну підтримку на шляху реінтеграції до мирного життя у громадах.

Дерело: mva.gov.ua

НАГАДУЄМО: