В столиці Судану продовжуються перестрілки

  В Судані вже шість днів тривають перестрілки і бої між регулярною армією генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхане, фактичного лідера Судану з моменту перевороту 2021 року, і воєнізованими Силами швидкої підтримки (RSF) генерала Мохаммеда Хамдане Дагло (на фото праворуч), який активно співпрацює з ПВК “Вагнер” (“Ліга”).

  “Заморожений конфлікт” між двома сторонами переріс у відкрите збройне протистояння із застосуванням авіації по міських кварталах. Бої і перестрілки тривають переважно в столиці країни Хартумі і Дарфурі (нагір’я на Заході Судану).

  За словами очевидців, близько середини дня в п’ятницю авіаудари знову сколихнули центр Хартума, недалеко від штаб-квартири армії. Звуки пострілів були безперервними з настання ночі, як і щодня з початку бойових дій 15 квітня 2023 року.

  В результаті суперечки двох генералів за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 413 людей загинули і 3551 отримали поранення. “70% лікарень у зоні бойових дій вийшли з ладу”, повідомила профспілка лікарів.

  Чотири заклади постраждали в Аль-Обейді, в 350 км на південь від столиці країни. Із 74 лікарень в Хартумі і районах, 52 лікарні були виведені з ладу», повідомляє профспілка лікарів.

  Жінки і діти намагаються втекти з країни. За даними ООН від 10 000 до 20 000 чоловік вже перетнули кордон з сусіднім Чадом.

Світове співтовариство висловило своє чергове занепокоєння.

  У четвер генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш і держсекретар США Ентоні Блінкен закликали до припинення вогню..

 Активізуються дипломатичні консультації: міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі перервав турне по Азіатсько-Тихоокеанському регіону “через ситуацію в Судані”.

  Сполучені Штати, зі свого боку, оголосили, що направляють військовослужбовців до регіону, щоб полегшити можливу евакуацію своїх посольств та громадян; Південна Корея і Японія відправлять літаки, при цьому аеропорт закритий з суботи.

НАГАДУЄМО:

Індія шукає можливості для продовження співпраці з Росією