Франція відмовила Україні в проханні надати цифрову карту білорусі

  Як стало відомо, Франція відмовила Україні в проханні надати цифрову карту білорусі, повідомила Le Monde. Її можна використовувати як для бойових літаків або безпілотників, які виконують місії на малих висотах, так і для розрахування траєкторії руху ворожих БПЛА.

  Цифрові дані про висоту місцевості, які деталізують топографію місцевості, а також надають дані про перешкоди, такі як високовольтні лінії електропередач або вітряні турбіни, і військове обладнання, яке може виявитися небезпечним для БПЛА, наприклад, станції радіолокаційної протидії або зенітні батареї.

  «Вони включають всі тактичні дані, необхідні для проникнення на дуже малій висоті, вночі або в умовах поганої видимості», – повідомило військове джерело.

  З початком російської агресії проти України Франція, разом з іншими країнами-союзниками, брала участь у зборі, обробці та наданні ГШ ЗСУ інформації, яку можна використати для розробки стратегії, планування операцій.

  Щоб виправдати свою відмову, Париж заявив, що його підтримка України була б непохитною, якби він захищав виключно територію України, але про участь в операціях на чужій території не може бути й мови.

  Французькі військові джерела висловили припущення, що Україна, ймовірно, раніше зверталася з подібним проханням до інших членів коаліції, які підтримують її зусилля проти російської агресії. І після того, як всі відмовили, Київ звернувся до Франції.

  «Франція надає розвіддані, щоб українці могли захищатися», — визнав Еммануель Макрон в інтерв’ю France 24 13 жовтня 2022 року, додавши, що «добре не говорити про це занадто багато». Але оприлюднена інформація про зацікавленість Києвом “цифровими картами” – і цим сказано вже “більше ніж забагато”.

НАГАДУЄМО:

Невдала спецоперація призвела до знищення рашистами аеродрому на Кіровоградщині