В Одеській області ветерани АТО/ООС отримали землю

Ветерани АТО/ООС Лиманського району, що на Одещині, ось уже шостий рік отримують у власність земельні наділи під ведення особистого селянського господарства і при цьому їм не доводиться витрачати свій час, кошти та нерви, оббиваючи пороги відповідних кабінетів. Так, нещодавно ще 8 наших захисників отримали довгоочікувані ділянки. При чому всі питання, пов’язані з визначенням земельної ділянки, виготовленням технічної документації та оформленням власності на землю повністю взяли на себе небайдужі земляки. Зокрема ще з початку війни на Сході країни активно допомагає нашим захисникам підприємець Олександр Коритов.

– Свого часу я працював у райадміністрації й ще тоді почав займатися питаннями соціальної допомоги нашим воїнам, зокрема і земельними питаннями. Навіть після того, як я залишив посаду, вирішив, що й надалі буду допомагати хлопцям, адже вже маю досвід у цій справі та друзів, які готові йти назустріч у розв’язанні певних питань. Крім того, з кожним роком процедура отримання землі стає все складнішою, а ветеранів, які повернулися з пекла війни, змушувати пройти ще й пекло бюрократизму – просто не по-людськи. Вони захищають нас там, ми ж повинні робити все можливе, щоб захистити їхні інтереси тут, – говорить Олександр.

 

За словами підприємця, за цей час удалося допомогти великій кількості людей, після сотні – просто перестав рахувати. І все це завдяки підтримці багатьох небайдужих людей, керівництва району та сіл, які завжди готові допомогти, заздалегідь резервують наділи й дбають про те, щоб ветерани не потрапляли на гачок до земельних шахраїв.

Також активно займається розв’язанням питань ветеранів АТО/ООС голова громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини» Володимир Калюжний, який вважає, що немає кращої адаптації, ніж економічне стимулювання, спілкування один з одним, спільна робота.

До слова, завдяки зусиллям пана Володимира з членів ГО «Ветеранів АТО Лиманщини» у 2017 році було створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив. Тоді демобілізовані військовослужбовці Одещини виграли європейський грант на придбання сільгосптехніки на понад пів мільйона гривень. З того часу ветерани за допомогою фермерства не лише адаптуються до мирного життя, а й розвивають рідне село.

 

Микола Зайцев рік прослужив на передовій. У 2014-му брав участь у боях поблизу Донецького аеропорту в складі десантно-штурмової бригади. Був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Коли демобілізувався, то повернувся до рідного Лиманського району, де почав опановувати замість бойової – сільгосптехніку. Крім того, створив невеличку мініферму з розведення кролів. А нещодавно отримав земельну ділянку під ведення особистого селянського господарства й вступив до кооперативу ветеранів АТО/ООС. Тепер Микола разом із побратимами оброблятиме землю, яку виділила держава.

Чесно кажучи, якби мені не допомогли з отриманням ділянки, то я й досі її не отримав. Не у кожного ветерана вистачає терпіння збирати всі документи. Багато хлопців, почавши потопати в паперах, просто все кидають. А це неправильно, бо війна продовжується і по поверненню до рідної домівки хотілось би бути впевненим, що держава й справді захищає твої інтереси, – зазначив Микола Зайцев.