В Європарламенті проголосували проти головування Угорщини в Раді ЄС

  Європарламент виступив проти головування Угорщини у Раді Європейського Союзу, яке за розкладом мало статися у другій половині 2024 року. На сайті Європарламенту оприлюднена відповідна резолюція, яку підтримали 442 депутата (утримались – 33, і виступили проти – 144). Вона була схвалена після дебатів про ситуацію з верховенством права і фундаментальними правами в Угорщині.

  У резолюції підкреслюється важлива роль головування в Раді ЄС для просування законодавчих ініціатив, що забезпечує послідовне відстоювання порядку денного Євросоюзу і представлення Ради ЄС у відносинах з іншими європейськими інституціями.

  Євродепутати ставлять під сумнів здатність Угорщини ефективно виконувати це завдання у 2024 році, враховуючи недостатнє дотримання нею законодавства і цінностей ЄС, і принципу щирої співпраці.

  Як зазначили євродепутати, свої “останні занепокоєння” вони пов’язують з угорськими законами, які ухвалюються без достатнього парламентського контролю і консультацій із громадськістю, порушення соціальних та трудових прав викладачів.

НАГАДУЄМО:

Генерал Кривонос пропонує відкласти наступ до появи на фронті літаків F-16 (ВІДЕО)