Держдума Росії денонсувала угоду з Україною про співпрацю в Азовському морі

  Державна Дума рфії проголосувала за денонсацію договору між росією та Україною про співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки, повідомляють російські ЗМІ.

  Даний договір між рф та Україною був підписаний у Керчі 24 грудня 2003 року й набув чинності 23 квітня 2004 року.  Тоді сторони домовились визнати Азовське море та Керченську протоку історично внутрішніми водами України і рф, а Азовське море розмежовувалось лінією державного кордону відповідно до угоди.

  Верховна Рада денонсувала всі договори з росією щодо співробітництва в Азовському морі ще 24 лютого 2023 року. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram. Українські парламентері своїм рішення припинили дію договору між Україною та рф про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки та вихід з Угоди про створення Чорноморської Групи Військово-Морського Співробітництва.

  Сьогоднішнє рішення російських депутатів у рф намагаються пояснити тим, що через окупацію частин Донецької, Запорізької та Херсонської областей, Україна нібито “втратила статус прибережної держави щодо цих акваторій”.

НАГАДУЄМО:

На території Росії розгоряється полум’я громадянської війни, – тривають бої в районі Шебєкіно