Укрзалізниця впровадила систему адаптації та комплексної підтримки ветеранів війни

  Понад 10.200 співробітників Укрзалізниці воюють у лавах Сил оборони України. З них 1.000 ветеранів повернулися додому, і ця цифра постійно зростає. У 2023 році в “Укрзалізниці” для працівників, які повертаються з війни, започаткували програму “Інклюзивна залізниця: Працевлаштування”.
  “Наша найголовніша місія під час війни — підтримувати мобілізованих залізничників та бути з ними постійно на звʼязку. Також створити всі умови для поновлення тих, хто повертається з війни, а всім мобілізованим — впевненість, що вони потрібні та їх чекають на роботі. У цьому процесі ключове — виявити проблемні точки на шляху адаптації та знайти інструменти для їх вирішення. Це стосується особливо тих ветеранів, які набули інвалідність. Ми робимо все, щоб вони повернулися на робоче місце й реалізувалися, і ми разом з ними ставали ще сильнішими”, — розповів голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Лященко.

  Програма спрямована на повернення демобілізованих залізничників та залізничниць до роботи й надання їм підтримки на кожному етапі адаптації. Ініціатива вже допомогла понад 800 ветеранам успішно повернутися до професійної діяльності.

  Однією з ключових складових програми адаптації є створення Центру адвокації, який забезпечує підтримку та захист інтересів ветеранів. Спеціалісти Центру, спілкуючись із ветеранами, супроводжують їх на всіх етапах повернення до роботи (від підтримки під час реабілітації до підготовки робочого місця або зміни посади).

Програма також включає:

  • комунікацію з військовими, які ще знаходяться на службі, допомогу в разі отримання поранення;
  • надання медичних, психологічних, юридичних консультацій ще до початку поновлення на роботі;
  • формування алгоритму визначення посади та функціоналу, які найкраще відповідають потребам ветерана;
  • надання фінансової допомоги та пільг, зокрема збереження середнього заробітку;
  • консультації керівників та колег ветерана, проведення для них соціально-психологічних тренінгів задля якісної комунікації, побудови взаємин та сприяння успішній реабілітації працівника;
  • психологічна підтримка для подолання емоційних труднощів, яка доступна ветеранам за необхідності.

  У межах програми діє “Мобільна психологічна допомога”. Працівники мобільних бригад надають першу психологічну допомогу ветеранам. За необхідності можуть надавати направлення до вузькопрофільних відділень.

  На майбутнє в Укрзалізниці планують створення мультидисциплінарного реабілітаційного відділення для допомоги ветеранам-залізничникам, надалі – й іншим ветеранам України, які цього потребуватимуть.

  Також в планах розвиток спільноти ветеранів Укрзалізниці, які брали безпосередню участь у бойових діях і вже пройшли шлях повернення до роботи. Їхній досвід допоможе більш ефективно реагувати на проблемні ситуації, з якими стикаються ветерани.

НАГАДУЄМО: