Український ветеранський фонд та Соціологічна група Рейтинг презентували результати опитування

  Український ветеранський фонд Мінветеранів та Соціологічна група “Рейтинг” 21 вересня презентували чергове загальнонаціональне опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”.  Фахівці Соціологічної групи “Рейтинг” 5-7 вересня 2023 року провели телефонне опитування 1 тисячі респондентів . Це чергове загальнонаціональне опитування з серії «Образ ветеранів в українському суспільстві». Воно вимірює ставлення українського суспільства до ветеранів.

  Аналітики Фонду та “Рейтингу” за останній рік зафіксували тенденцію до погіршення очікувань у суспільстві щодо майбутнього ветеранів російсько-української війни та оцінок виконання державою зобов’язань перед військовими.

 Прогнозується, що після перемоги у війні в Україні буде понад 5 мільйонів представників ветеранського середовища: ветеранів, їхніх родин та сімей загиблих. Станом на 24 лютого 2022 року людей з таким статусом було близько 500 тисяч.

Участь у заході взяли: Наталія Калмикова — виконавча директорка Українського ветеранського фонду; Любомир Мисів — заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»; Олександр Чаморсов — ветеран, головний психолог Гарячої лінії кризової підтримки Українського ветеранського фонду Мінветеранів; Яна Брензей — українська телеведуча, журналістка.
Модерувала захід: Олена Рибінська, журналістка, комунікаційниця Українського ветеранського фонду.

  За результатами опитування простежується збільшення рівня незадоволеності щодо виконання своїх зобов’язань державою перед ветеранами російсько-української війни. У липні 2022 року лише 19% опитаних вважали, що держава не виконує своїх зобов’язань перед ветеранами. У вересні 2023 року так вважають 49% опитаних.

  Відсоток абсолютної довіри до ветеранів, які повернуться зараз, знизився із 71% до 58%, а до військових, який зріс у лютому 2023 року до 75%, наразі впав до 61%.

  Окрім того, фіксується зростання очікування можливих ризиків у житті ветеранів, таких як ризик відсутності роботи (за рік відсоток виріс із 34% до 42%), конфліктів у родинах ветеранів (з 31% до 46%), зловживанням алкоголю та наркотичних речовин (з 31% до 43%), самогубств (з 18% до 28%) та порушення законів (з 13% до 23%). Більш гостро ці ризики відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 і воюють зараз.

  Станом на сьогодні в опитаних прослідковуються більш песимістичні оцінки щодо ставлення до ветеранів з боку суспільства та їх повернення до цивільного життя.

Переглянути запис події можна за посиланням: https://youtu.be/sh2wNB-Ew5Y?si=hrPDllD9alLJ8bwT 

НАГАДУЄМО:

Кабмін запроваджує пілотну програму безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та інвалідів війни