Український художник відмовився від отримання престижної премії одночасно із росіянкою

  Цього року премію миру імені Еріха Марії Ремарка присудили російській письменниці Людмилі Уліцькій, яка з березня 2022 року живе в еміграції у Берліні, а спеціальну премію – українському художнику Сергію Майдукову. Втім він відмовився від вручення. Про це повідомило rbc із псиланням на організаторів Премії.

  Журі хотіли, щоб ця премія трактувалася як знак надії та примирення, тому запросили письменницю з Росії та художника з України. 

   “Ми хотіли б, щоб цьогорічна премія миру імені Ремарка була зрозуміла як знак надії: логіка війни не повинна мати останнє слово. Останнім словом має бути мова людства, яка також об’єднує людей ворожих держав. Війна не повинна заглушити мову літератури та мистецтва”, – заявила  голова журі Премії, професор, доктор Сузанна Менцель-Рідль, президент Університету Оснабрюка.

  Сергі Майдуков написав листа до організаторів премії, у якому подякував за нагороду і відмовився отримувати її в той самий день, коли буде вручення премії Людмилі Уліцькій. 

  Пізніше Майдуков заявив організаторам у листуванні, що зовсім не приїде. Про це він розповів у коментарі “Читомо“. Також він зазначив, що кошти, відкладені на дорогу, перерахує на придбання авто для ЗСУ.

  Від початку російського вторгнення в Україну ілюстрації Сергія Майдукова, що зображують воєнне життя Києва та інших міст України, друкували різноманітні газети по всьому світу, зокрема The New Yorker, The Guardian, The Wall Street Journal та The Guardian. Як волонтер невдовзі після звільнення він побував в Ірпені та Бучі, а також інших деокупованих містах. Він відобразив пережите й побачене в своїх малюнках.

  Людмилу Уліцьку вважають однією з найважливіших сучасних письменниць Росії. Вона виступає проти політики Путіна і підписала відкритого листа, в якому війну проти України назвали “ганьбою”, “людським божевіллям”. Її книги заборонені в Росії з лютого 2023 року.

НАГАДУЄМО:

Україна має стати ресурсним центром Європи, – Денис Шмигаль