ФБР виявило секретне відділення поліції Китаю в США

  ФБР викрило секретне відділення “китайської поліції” у США і заарештувало двох китайських агентів. Федеральна прокуратура звинуватила десятки інших у тому, що вони переслідували дисидентів у США, а деякі навіть керували незаконною «поліцейською дільницею» в Нью-Йорку. Про це пише CNN.

  За словами представника прокурора США у Східному окрузі Нью-Йорка Джона Марзуллі, двох людей, причетних до незаконної поліцейської операції в китайському кварталі, заарештували і вони постануть перед федеральним судом у Нью-Йорку. Підсудні нібито керували «незадекларованою поліцейською дільницею» на Манхеттені.

  В свою чергу ВВС повідомило, що Лю Цзяньван (61 рік), і Чен Цзіньпін (59 років) є мешканцями Нью-Йорка. Цзяньван і Цзіньпін працювали разом, щоб створити першу закордонну поліцейську дільницю в Сполучених Штатах від імені Міністерства громадської безпеки КНР, заявило Міністерство юстиції США.

  За словами відомства, аванпост було прикрито восени 2022 року після того, як причетним до нього стало відомо про розслідування ФБР щодо станції.

  Раніше, в Канаді, також було викрито ще два подібні китайські “поліцейські дільниці”. Раніше Китай заперечував використання таких “станцій” у якості “поліцейських відділень”, називаючи їх “сервісними центрами” для громадян, які мешкають за кордоном.

НАГАДУЄМО:

Український художник відмовився від отримання престижної премії одночасно із росіянкою