Український військовослужбовець не став російським шпигуном

До військової контррозвідки Служби безпеки України з повинною звернувся військовослужбовець ЗСУ, якого спецслужби РФії намагалися завербувати у якості  агента.

 

Оперативники встановили, що військовослужбовець ЗСУ під час перетину пункту пропуску з тимчасово окупованою територією півострова Крим був завербований представниками російських спецслужб шляхом шантажу та психологічного тиску. Співробітник ворожої спецслужби поставив українському військовослужбовцю завдання зі збору інформації військового характеру та суспільно-політичної обстановки в південному регіоні України.

 

Враховуючи той факт, що після повернення на контрольовану державою територію військовослужбовець ЗСУ добровільно повідомив про всі обставини свого вербування та відмовився від подальшого виконання завдань ворожих спецслужб, Приморський районний суд Одеси визнав його… «винним у готуванні до держзради у формі шпигунства і звільнив від кримінальної відповідальності за державну зраду».

 

Досудове розслідування здійснювалось слідчим відділом УСБУ в Одеській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Одеського гарнізону.

 

СБУ закликаємо громадян України утриматись від відвідування тимчасово окупованої території півострова Крим.

 

ДОВІДКА.

Згідно з ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до п’ятнадцяти років.

Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України, звільняється від відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або її представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

 

Нагадуємо: