Сепаратисти збираються віддати живим захопленого ними в полон бійця ЗСУ

23 грудня2020 року стало відомо, що так звана “народна міліція ЛНР” заявила про намір передати українській стороні молодшого сержанта 14-ї окремої механізованої бригади ЗС України імені князя Романа Великого Олександра Пупка, повідомляє novynarnia.com

“Командуванням “народної міліції ЛНР” прийнято рішення в односторонньому порядку передати українській стороні військовослужбовця-наркомана (саме так російські пропагандисти називають всіх військових ЗСУ – прим.ред.) Пупка з 14-ї бригади ЗСУ. Завдяки зусиллям наших переговірників наразі вдалося домовитися з українською стороною про його передачу”, – цитує офіцер пресслужби “управління народної міліції ЛНР” Іван Філіпоненка сепаратистський сайт ЛИЦ.

Він також додав, що “медики “ЛНР” надали кваліфіковану медичну допомогу українському військовому, врятувавши йому життя і здоров’я”.

 

17 грудня 2020 року під час перевірки наявності особового складу одного з підрозділів військової частини, який виконує завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил, виявили відсутність одного з військовослужбовців підрозділу. Пошукові заходи позитивного результату не дали. 21 грудня російські окупанти заявили, що затримали  українського військового Олександра Пупка ще 17 грудня 2020 року поблизу окупованого міста Слов’яносербськ Луганської області.

 

У 14-й бригаді Пупко перебуває на посаді командира відділення розвідувального взводу мотопіхотного батальйону.

 

Пресцентр штабу операції Об’єднаних сил о 15:50, 21 грудня 2020 року, змушений був визнати, що військовий ЗСУ наразі перебуває на тимчасово окупованій території Луганщини.

 

Нагадуємо, що це не перший випадок, коли «українські наркомани», а саме так рсійська пропаганда позиціонує особовий склад ЗСУ, якимось дивним чином опиняються на окупованій «високоморальними терористами» території.

 

“Вранці 14 грудня, під час перевірки особового складу, в одному з підрозділів військової частини було виявлено відсутність одного з військовослужбовців. На телефонні дзвінки він не відповідав, тож було організовано розшукові заходи, які не дали результату. Зброя військового залишилася на місці, конфліктів із товаришами по службі він не мав”, – повідомила пресслужба військової частини.

 

За кілька днів пресслужба маріонеткової адмінодиниці повідомила про те, що  військовослужбовець 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, п’яним перейшов на сторону противника і там, перебуваючи в полоні, сам себе побив та вкоротив собі віку.

 

17 грудня 2020 року тіло загиблого військовослужбовця Збройних сил України  передали українській стороні.

 

Результати проведення судово-медичної експертизи, які були опубліковані вночі в четвер, 17 грудня 2020 року, зафіксували, що основною причиною смерті 47-річного Миколи Тарасюка є асфіксія, а категорія смерті – насильницька. У документі зазначено, що на тілі військовослужбовця виявлені численні синці та садна, повідомило видання “Цензор.нет”.

 

Нагадуємо: