Український курсант отримав відзнаку найкращого закордонного випускника Королівської академії сухопутних військ Великої Британії

Курсант третього курсу Військової академії (м. Одеса) Антон Совенко отримав особливу відзнаку — іменну шаблю найкращого закордонного випускника Королівської академії сухопутних військ Великої Британії в Сандгерсті. Нагороду вручив представник командування академії Brigadier James Carr-Smith. Про це повідомляє АрміяInform.

За встановленою традицією два найкращих випускника-іноземця отримують шаблі як нагороду. Перша – справжня, яка надається по закінченню академії всім новоспеченим етнічним англійським офіцерам та вручається іноземному курсанту за поданням командира курсу.

Друга, у вигляді ювелірного виробу, за поданням викладацького складу академії.

Саме ювелірну копію бойової холодної зброї – офіцерську шаблю, отримав курсант Військової академії (м. Одеса) Антон Савенко. Володарем справжньої шаблі за підсумками 2020 року став іноземний курсант із Республіки Афганістан.

У 2019 таку ж шаблю вручили  українському курсанту, слухачу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Артему Бараненку.

Ювелірна копія шаблі виготовлена у Катарі. Вона прикрашена позолотою та дорогоцінним камінням. На футлярі зроблено гравіювання, де вказано прізвище та ім’я власника шаблі, а також закодоване цифрами найменування курсу підготовки, за яким пройшов навчання іноземний випускник академії.

Наразі  курсант Антон Савенко готується до повернення на Батьківщину, де його з нетерпінням чекають не тільки рідні та друзі, а також товариші з Військової академії (м. Одеса). Слухачам академії дуже цікаво з перших уст дізнатися про особливості навчання в Королівській академії, здобутих нових знаннях і враженнях від перебування в цьому престижному військовому виші. Після повернення в Україну Антон, в зв’язку з карантином, проведе два тижні в обов’язковій ізоляції та нарешті зустрінеться зі своїми однокурсниками, які з нетерпінням чекають свого побратима, який став гордістю не тільки Військової академії (м. Одеса), а всіх Збройних Сил України.