Українські залізничники відремонтують 400 кілометрів залізниці в Молдові

  Україна допоможе відновити в Молдові відремонтувати ділянку Валчінет-Окніца-Бельци-Унгень-Кишинів-Каїнари, загальною протяжністю понад 400 кілометрів залізниці. Відповідний меморандум щодо реалізації проєкту з відбудови підписали АТ “Укрзалізниця” та ДП “Залізниця Молдови”. Завершити проєкт планується наприкінці 2024 року, повідомляє  Мінвідновлення…

  Проєкт розроблений залізничниками Молдови в рамках ініціативи “Шляхи солідарності”, що підтримується Єврокомісією та передбачає розвиток альтернативних логістичних шляхів, зокрема для експорту аграрної продукції України.

  Його реалізація здійснюватиметься на кошти партнерів та міжнародних фінансових установ, які виділяють Молдові 32 мільйони євро. Потім ці кошти скерують “Укрзалізниці” на відновлення залізничного коридору. За словами гендиректора ДП “Залізниця Молдови” Олега Тофілата, Україна має необхідну техніку та висококваліфікованих працівників, які “здатні швидко та якісно реалізовувати подібні інфраструктурні проєкти”.

  “Відновлення цієї дільниці – важливий крок для підсилення залізничної логістики на дунайському напрямку. Завдяки цьому залізничному коридору експортери отримають зручний транспортний коридор, пов’язаний зокрема, з портом “Рені”. Це один з важливих елементів розвитку експортної логістики у Бессарабії”, – підкреслив віце-прем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.

НАГАДУЄМО:

Українські ветерани – оприлюднено результати комплексного дослідження