Українські ветерани завершили виступ на Invictus Games 2023

  Збірна України завершила виступи на Іграх нескорених-2023, що відбулися в німецькому Дюссельдорфі.

  Invictus Games / Ігри нескорених – турнір, який започаткував британський принц Гаррі в 2014 році. Наразі до програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, велоспорт, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на візках та – уперше в історії – настільний теніс.

  Україна дебютувала на Іграх нескорених у 2017-му. Цього року Україна вчетверте виступала на Іграх нескорених. До складу української збірної ввійшли 25 учасників, серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів.: військових і волонтерів ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів. Це найбільше представництво України за історію її участі в Invictus Games.

  Українська збірна була представлена в усіх видах спорту, крім регбі на візках. Проте деякі учасники отримали можливість зіграти й у цьому виді, але в змішаній команді разом із військовими й ветеранами з інших країн.

  Українці змагалися в дев’яти видах спорту: легкій атлетиці, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, плаванні, стрільбі з лука, велоспорті, волейболі сидячи, баскетболі на візках та настільному тенісі, що цього року дебютував у програмі Ігор. Крім того, низка українських учасників виступила й у регбі на візках: у складі об’єднаної команди, до якої ввійшли воїни різних країн.

  Попри те, що головною метою Ігор нескорених є не здобуті медалі, а реабілітація поранених військових і ветеранів, упродовж семи змагальних днів серед учасників розігрували нагороди за найвищі результати у різних категоріях, залежно від характеру поранень чи травм. 

  “Синьо-жовті” піднялися на п’єдестал у шести видах спорту. На цьому турнірі Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових. Найуспішнішими стали веслування на тренажерах (11 медалей: 4 золоті + 7 срібних), плавання (9: 3+3+3) та стрільба з лука (5: 3+0+2).

За матеріалами  Суспільне Спорт.

НАГАДУЄМО:

Invictus Games 2023 – завершився четвертий день змагань