Україна працює над розблокуванням портів на Чорному морі

  Блокада портів заважає українським підприємствам відновити виробництво на повну потужність, повідомив гендиректор Метінвесту Юрій Риженков. За його словами, через цю прикрість зараз металургійні підприємства компанії завантажені на 60-70%, а гірничо-збагачувальні комбінати всього на 35-40% від довоєнних показників.

 Зараз Україна працює над можливістю розблокувати чорноморські порти для всіх видів вантажів. На порядку денному української влади головне завдання – налагодити стабільний та прогнозований експорт по всіх видах вантажів, який не залежатиме від капризів та шантажу Росії, пише ЦТС.

  І якщо раніше безпека проходження суден гарантувалася зерновою угодою, то у разі її припинення потрібен новий механізм.Зараз влада розглядає два основні можливі варіанти так званого “Плану Б”.

  Перший варіант “Плану Б” – відновлення цивільного судноплавства за всіма видами вантажів без згоди Росії, але у партнерстві з Туреччиною.

  Другий – самостійне відновлення судноплавства, і тут головне завдання – провести не одне-два судна, а зробити роботу коридору постійною та стабільною.Україна має використовувати всі можливості глибоководних портів Чорного моря.

НАГАДУЄМО:

Українські ветерани не можуть реалізувати своє право на отримання землі