Угорщина знову двічі врятувала путінську росію

  Угорщина відмовилася брати участь у проекті ЄС із закупівлі боєприпасів для України на суму 2 мільярди доларів. Про це заявив міністр закордонних справ країни Петер Сійярто.  

  Очільник угорського МЗС у Брюсселі підкреслив, що Угорщина, як і раніше, не хоче постачати зброю Україні, тому що “прагне миру, та не бере участі в цій акції”. Водночас Угорщина “не буде заважати іншим робити те, що вони хочуть”, заявив Сійярто.

  Міністр оборони Естонії Ханно Певкур підтвердив, що країни-члени ЄС домовилися надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів. “Ми досягли політичного консенсусу щодо відправки в Україну 1 млн пострілів калібру 155 мм”, – сказав Певкур у кулуарах зустрічі зі своїми колегами з ЄС у Брюсселі.

  Потім Угорщина заблокувала спільну заяву держав-членів Європейського союзу про видачу міжнародного ордера на арешт володимира путіна. Через “вето Будапешта”, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель змушений був виступити тільки із заявою від свого імені, «прийнявши до відома» рішення Міжнародного кримінального суду.

  Позиція Будапешта, найімовірніше, буде висловлена, коли лідери ЄС зустрінуться на саміті у Брюсселі цього тижня. У проекті висновків, з яким ознайомився Bloomberg, наразі йдеться, що рада лідерів «бере до уваги недавно видані Міжнародним кримінальним судом ордери на арешт президента росії та його уповноваженого з прав дитини за військовий злочин незаконної депортації та переміщення українських дітей з окупованої території України до росії».

  За словами джерел, деякі лідери, ймовірно, вимагатимуть жорсткіших формулювань. Ряд лідерів ЄС вже вітали рішення МКС в індивідуальному порядку.

  Україна розслідує понад 16 000 випадків примусової депортації неповнолітніх, заявив минулого тижня президент Володимир Зеленський, і поки що лише близько 300 дітей було повернуто додому.

  НАГАДУЄМО:

Товариш Сі завітав до товариша Пу